• +371 67279626
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • P - Pie 9:30 - 18:30

Kaboverde - Zaļais Rags

No
19.01.2018
Līdz
30.12.2019
Naktis
10, 16
Cena no cilvēka
880
Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

Maza, neskarta paradīze Atlantijas okeāna vidū - Cabo Verde - Zaļais Rags

Cabo Verde, latviski dēvēts par Zaļā raga salu arhipelāgu, atrodas Atlantijas okeānā - krustcelēs starp trīs kontinentiem. Tā ir gluži nost no Eiropas; tuvākais krasts - 400 km attālumā - Senegālas krasts! Tās ir 18 lielākas un mazākas salas, kas savā starpā ļoti atšķiras un tāpēc ir interesantas un pievilcīgas apskatei un baudīšanai. Sal sala tiek dēvēta par tuksneša salu, šeit atrodas arī viens no lielākajiem salu kūrortiem - Santa Maria. Sao Vicente ir dzejnieku un mūziķu sala - šeit dzimusi slavenā dziedātāja Cezaria Evora, Santiago - salu izklaides un kultūras centrs, šeit dažādi tirdziņi, kas piedāvā plašu vietējo amatnieku darbu klāstu, dzīvās mūzikas vakarus omulīgos krodziņos. Santo Antao, savukārt, vilina ar kontrastiem - zaļojošiem kalniem un ielejām, klintīm, tuksnešainām ainavām. Boa Vista sala - paradīze ūdenssporta veida cienītājiem.

Salas tiek iedalītas arī vēja un aizvēja grupās. Pirmajā grupā ietilpst Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia (neapdzīvota), S.Nicolau, Sal un Boavista salas. Otrajā salu grupā, kura atrodas vairāk uz dienvidiem, ietilpst Maio, Santiago, Fogo un Brava salas. Zaļā Raga arhipelāgā saulains laiks ir visu gadu.

Klimats ir pateicīgs Ziemeļeiropas tūristiem - visu gadu šeit vidējā temperatūra ir +25 grādi. Ir divas sezonas: augusts līdz oktobris ir lietus sezona (kas nenozīmē nepātrauktu lietu, bet gan siltu, mitru gaisu un daudz saules), savukārt no decembra līdz jūnijam - vēja sezona (šajā laikā salas kļūst par paradīzi ūdenssporta veidu cienītājiem).

Salas ir pilnīgi patstāvīgas - tām ir sava valdība, nauda (Caboverdian escudo), valoda (kreoliešu). Vēl 15.gs. šeit nebija neviena paša iedzīvotāja. To, ka salām ir izdevīgs ģeogrāfiskais izveitojums un pateicīga daba zemkopībai un zvejniecībai, atklāja eiropieši un attīstīja tur dzīvi, izmantojot āfrikāņu vergu darbu. Pirmā tika atklāta Santiago sala. Tālākie gadsimti bija kolonizācijas laiks. Kapeverdiešu nacionālā brīvības diena tiek svinēta tikai kopš 1975.gada 5.jūlija.

Zaļā raga salu kultūra veidojusies, saplūstot Eiropas un Āfrikas kultūrām. Kā galveno delikatesi vietējie pasniedz dažādi pagatavotas zivis. Cachupa ir vispopulārākais viņu tradicionālais ēdiens - graudu maisījums ar dažādām gaļas šķirnēm, dārzeņiem (kartupeļi, kabači, arī banāni) un dažādām desu šķirnēm. Cachupa var būt gatavota arī ar svaigu tunci.

Ikdienišķa "parādība" salās ir pēcpusdienas tēja ar cepumiem, kas pārklāti ar dažādiem ievārījumiem. Tradicionālais stiprais alkoholiskais dzēriens saukts par Grog, populāri ir arī tā saucamie pontches - mājās gatavoti liķieri, taisīti no dabīgiem augļiem un garšvielām.

Zaļā raga salas ir cita pasaule: šeit top burvīga, viņiem vien raksturīga mūzika, rokdarbi, kas apvieno salinieku mītiskās un mūsdienu tradīcijas. Tās pārsteidz ar dabas dažādību, cilvēku sirsnību, vienkāršību.

Vairāk informācijas par salām, Jūs atradīsiet šajā pielikumā:

Zaļā raga salu apraksts.

Zemāk esošajā pielikumā Jūs varat iepazīties ar 16 dienu programmu Zaļā raga salās, kur iepazīsiet 4 salas.
Pēc individuāla pieprasījuma varam sakombinēt braucienu arī uz nedēļu.

Individuāla 16 dienu programma Zaļā raga salās.

Kaboverde - Zaļais Rags

Maza, neskarta paradīze Atlantijas okeāna vidū - Cabo Verde - Zaļais Rags Cabo Verde, latviski dēvēts par Zaļā raga salu arhipelāgu, atrodas Atlantijas okeānā
Tanzānija

Piedzīvo savvaļas mežonīgumu zem Āfrikas debesu plašumiem. Iepazīstot Tanzāniju... Pateicoties savai ideālajai atrašanās vietai Āfrikas kontinenta nostūrī un blakus Indijas okeānam, kurš to
Gambija

Lielisks galamērķis ziemas sezonas laikā, kad tā ilgojamies pēc saules siltajiem stariem. Neskatoties uz to, ka Gambija ir viena no mazākajām Āfrikas valstīm, tās
Kenija

Paradīze patiesiem safari cienītājiem! Kenija aizņem 582 646 km² lielu teritoriju un tajā ir aptuveni 30 miljonu iedzīvotāju, ar vairāk nekā 40 etniskajām grupām.
Namībija

Namībijas nosaukums ir cēlies no Namibas tuksneša, kas ir ģeoloģiski unikāla vieta ar savu neskarto un neatkārtojamo dabu. Šī vieta arī vispatiesāk raksturo šīs valsts

Biroja atrašanās vieta

Skolas iela 21-306, Rīga LV-1010
Tālrunis: 6727 9 626, 6727 9 629
E-mail: info@naos.lv
© 2019 Naos.lv Visas tiesības paturētas. Izstrādātājs sablons.lv
Ceļojumu atlase

Norādiet vismaz divus atlases kritērijus un spiediet "Atlasīt", lai atlasītu piedāvājumus.

Ceļojumu rezervācija