• +371 67279626
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • P - Pie 9:30 - 18:30

Kolumbija

No
31.12.2018
Līdz
30.12.2019
Naktis
8, 14, 16
Cena no cilvēka
1410
Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

Kolumbija ir kolorīts it visā - dabas bagātībās, vēsturē, vietējo iedzīvotāju paražās, gastronomijā un tūrisma iespējās. Atklājiet sev jaunu galamērķi - vēl vienu Dienvidamerikas pērli!

Fakti par valsti.
Kolumbijas Republikas (República de Colombia) nosaukums ir radies par godu Amerikas atklājējam Kristoforam Kolumbam. Tā atrodas Dienvidamerikas ziemeļrietumos un to apskalo Atlantijas un Klusais okeāns. Tai ir arī jurisdikcija pār daļu Amazones upes, tādēļ Kolumbija tiek dēvēta par „triju jūru dzimteni” (patria de tres mares).
Kolumbija robežojas ar Venecuēlu austrumos, ar Brazīliju dienvidaustrumos, ar Peru un Ekvadoru dienvidos un Panamu ziemeļaustrumos. Saskaņā ar jūras robežu līgumiem, tiek uzskatīts, ka Kolumbija arī robežojas ar Jamaiku, Hondurasu, Nikaragvu un Kostariku.
Kolumbijas galvaspilsēta ir Bogota, kas veido galvaspilsētas apgabalu un ir Kundinamarkas (Cundinamarca) reģiona galvaspilsēta. Šobrīd tā ir metropole ar vairāk kā astoņiem miljoniem iedzīvotāju un tā ir ceturtā lielākā pilsēta Dienvidamerikā. Pilsētā atrodas arī valsts valdības galvenā ēka.

Kolumbijā ir sastopama liela kultūras daudzveidība, ko lielā mērā nosaka ģeogrāfiskā dažādība. Piemēram, mūzikā eiropeiskie ritmi ir sajaukušies ar vietējo instrumentu skanējumu un vēsturiskajām tradīcijām, kas, nonākot saskarē ar afrikāņu kultūru, radīja pamatu valjenato, kumbijas un kurrulao izveidei Karību kultūrā un ietekmēja augstkalnu mūzikas kultūras izveidi Andos, kur vairāk tiek izmantoti stīgu instrumenti nekā afrikāņu sitamie instrumenti.

Tūkstošgadīgā Kolumbijas teritorijā mītošo seno kultūru māksla bija sevišķi bagāta. Spāņu kolonizatori iekāroja zelta figūras un rotaslietas, kas reizēm beidzās ar asins izliešanu, lai tās iegūtu (vairāk zelta, nevis to mākslinieciskās vērtības dēļ). Daudzus šos priekšmetus viņi aizveda uz Spāniju, kur tos iznīcināja, lai varētu izmantot zeltu un dārgakmeņus citu priekšmetu izgatavošanai. Arheoloģiskie izrakumos ir atklāti daudzi šādi priekšmeti, kas pat mūsdienās ir tikai neliels ieskats šīs tautas mākslinieciskajā bagātībā. Etnisko grupu izgatavotie amatniecības izstrādājumi ir tikpat bagātīgi un tos novērtē gan vietējie, gan tūristi. Guahiro tauta ar rokām izgatavo somas, jostas un tīklus. Turklāt, paesieši ir pazīstami kā specifisku lina šaļļu izgatavotāji.


Lielākās pilsētas.
Bogota ir Kolumbijas galvaspilsēta, kurā ir ap 8 miljoniem iedzīvotāju, un tā atrodas apmēram 2600 m virs jūras līmeņa. Tajā ir ļoti daudz tūrisma objektu, un tā ir nozīmīgs biznesa centrs, kurā vienkopus atrodas dažādi pasaules uzņēmumi. Pilsēta, pateicoties tās iedzīvotāju skaitam, produkcijas un darījumu apjomam, veido valsts lielāko tirgu.
Medelīna (Medellín) tiek saukta par Kolumbijas industriālo pilsētu. Tajā ir izvietotas daudz tekstilrūpniecības, apģērbu, pārtikas, tabakas, lauksaimniecības mašīnu, tērauda, ķīmijas, cementa un mēbeļu ražotnes, un šī pilsēta ir kļuvusi par Dienvidamerikas lielāko tekstilrūpniecības nozarē. Antiokija (Antioquia), kas ir reģions, kurā atrodas Medelīna, ir nozīmīgs elektroražotnes, kalnrūpniecības un lauksaimniecības centrs, turklāt tajā tiek saražota liela daļa eksporta produktu kā kafija, banāni un ziedi.
Pārējās lielās pilsētas ir Kali (Cali), kas ir Kaukas ielejas galvaspilsēta, kura ir cukurniedru un cukura ražotājs, un Barankilja (Baranquilla). Kartāgena (Cartagena de las Indias) valsts ziemeļdaļā, kas ir iekļauta UNESCO cilvēces kultūras mantojuma sarakstā, pateicoties tās skaistumam un infrastruktūrai, ir daudzu pasaules starptautisko konferenču un biznesa centrs.

Flora un fauna.
Pateicoties izdevīgajam ģeogrāfiskajam stāvoklim un tās topogrāfijai, Kolumbija var lepoties ar savu floras un faunas dažādību. Lai gan tā aizņem tikai ap 0,77% sauszemes kopējās platības, valstī atrodas ap 10% planētas faunas un floras.

Klimats.
Pateicoties savam ģeogrāfiskajam novietojumam tropiskā klimata joslā, Kolumbijā saules starus var izbaudīt gandrīz visu gadu. Dienai un naktij ir gandrīz vienāds garums. Klimatiskās atšķirības nosaka augstums virs jūras līmeņa. Tāpēc Kolumbijā nepastāv dalījums četros gadalaikos, kā tas ir Latvijā.
Klimats ir silts un tropisks krasta un ziemeļdaļā ar lietus sezonu sākot no maija līdz novembrim. Vēsāks ir augstienes daļā un auksts - kalnos. Bogotā pārsvarā ir pavasarīgs klimats – vēsas dienas un aukstākas naktis.

Kāpēc doties uz Kolumbiju?
Kā norāda Kolumbijas tūrisma autoritāšu reklāmas materiāli, "vienīgais satraukums Kolumbijā Jums varētu rasties no tā, ka Jūs vēlēsieties šeit palikt!"
Tā tas arī ir, pateicoties iespaidu dažādībai, ko var sniegt šī Dienvidamerikas pērle - pateicoties dabas apstākļiem, kas eiropiešiem šķiet vilinoši, bagātīgai florai un faunai, kas Kolumbiju padara par ekotūrisma lielvalsti, kafijai un gastronomijai, kas pazīstama jau gadsimtiem visā pasaulē, un, pateicoties vietējo iedzīvotāju kolorītam, kas paver iespēju redzēt pasauli plašāku, savādāku kā ikdienā.
Kolumbija ir piemērota ne vien aktīvas atpūtas piekritējiem, kas vēlēsies doties kalnos, nodarboties ar ūdenssporta veidiem Klusajā okeānā, izbraucienos ar velosipēdiem vai izjādēs, bet arī tiem, kas vēlas mierīgu atpūtu okeāna krastā un ekskursijas gida vadībā.
Piedāvājam individuālu ceļojumu programmas uz Kolumbiju, šeit dažas no tām:

1. Kolumbija - Andu reģions (8 dienas) - nedēļas laikā apskatīsiet skaistākās Kolumbijas vietas - kafijas plantācijas, Kokoras ieleju, Bogotu, San Augustin ciemu, kurā izvietojies arheoloģisko izrakumu parks.

2. Kolumbija - Andu un Karību jūras reģioni ar sabiedrisko transportu (16 dienas) - šī programma ļaus vislabāk iepazīt vietēo kultūru un iedzīvotāju mentalitāti, pārbraucot no reģiona uz reģionu ar sabiedrisko transportu - Bogota, Iquaque nacionālais parks, San Augustin ciems ar arheoloģisko izrakumu parku, Popayan pilsēta, Kartāgena, Santa Marta un Arrecife pludmale.

3. Kolumbijas krāsas (14 dienas) - 2 nedēļas, koncentrējoties uz Kolumbijas skaistākajām vietām - Bogotu, Nukī, Kokoras ieleju, Pereiru, kafijas plantācijām Armēnijā, San Augustin ciemu ar arheoloģisko izrakumu parku, Kartāgenu.


Iespējams koriģēt programmas atbilstoši Jūsu vēlmēm, kā arī izveidot programmas citos reģionos uz ilgāku vai īsāku laiku!


Programmu cenās ietilpst:
- transfēri un transports starp pilsētām, izņemot vietējos avioreisus;
- nakšņošana vidējās klases viesnīcās, divvietīgos numuros ar brokastīm;
- angliski runājoša gida pakalpojumi;
- izjādes, ekskursijas, ēdienreizes programmas laikā;
- ieejas biļetes apskates objektos un materiāli.

Programmu cenās neietilpst:
- aviobiļetes Rīga-Bogota-Rīga (no Eur 980 vienam cilvēkam abos virzienos);
- vietējo pārlidojumu aviobiļetes (cena atkarīga no ceļojuma datuma un vietu pieejamības lidmašīnā);
- personīgie izdevumi un programmās neminētie pakalpojumi, kā arī lidostu un ostu nodevas (sk. programmās);
- ceļojuma apdrošināšana.
Argentīna

Buenosairesa, Tango, Valdez pussala, vaļi, jūras fauna, Ushuaia, Tierra del Fuego nacionālais parks, Calafate un šļūdoņi + Bariloche & Nahuel Hupai nacionālais parks. Šis
Kolumbija

Kolumbija ir kolorīts it visā - dabas bagātībās, vēsturē, vietējo iedzīvotāju paražās, gastronomijā un tūrisma iespējās. Atklājiet sev jaunu galamērķi - vēl vienu Dienvidamerikas pērli!

Biroja atrašanās vieta

Skolas iela 21-306, Rīga LV-1010
Tālrunis: 6727 9 626, 6727 9 629
E-mail: info@naos.lv
© 2019 Naos.lv Visas tiesības paturētas. Izstrādātājs sablons.lv
Ceļojumu atlase

Norādiet vismaz divus atlases kritērijus un spiediet "Atlasīt", lai atlasītu piedāvājumus.

Ceļojumu rezervācija