• +371 67279626
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • P - Pie 9:30 - 18:30

Islande

Naktis
5
Cena no cilvēka
720
Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

5 Dienas // Iepazīsties ar ziemeļu karalieni – Islandi!

Neticama dabas daudzveidība ar elpu aizraujošām ainavām un neparasto ziemeļu kultūru. Islande patiesi ir atklājums jauniem un pieredzējušiem ceļotājiem.

Islande - ir viena no savdabīgākajām pasaules valstīm – līdzīgas tai nav nevienas. Tā valdzina ar neskartu dabu un iespēju būt klāt „pasaules rašanās procesos”. Vulkāni, zemestrīces, geizeri, ģeotermālie avoti un dažviet redzamā „mēness ainava” valdzina pat lielāko daļu pasaules valstis apceļojušos tūristus.

Islandes dabai raksturīgi neskaitāmi līcīši un fjordi, klintis, kā arī smilšainas un akmeņainas krastmalas, ledāji un lavas klātas teritorijas. Tiek uzskatīts, ka laika posmā, kopš sala ir apdzīvota, notikuši jau aptuveni 150 vulkāna izvirdumi, tiem atkārtojoties ik pēc pieciem gadiem. Tā, piemēram joprojām aktīvais un vispazīstamākais vulkāns Hekla, kas pēdējo reizi izvirda 1991.gadā, kopš 1104.gada licis sevi manīt 18 reizes.
Islandei pieder viena no jaunākajām pasaules salām – Surtsija, kas radās pagājušā gadsimta 60. gados, pēc gandrīz 4 gadus ilguša zemūdens vulkāna izvirduma. Eiropas otrā lielākā sala atrodas Atlantijas okeāna ziemeļos, gandrīz pusceļā starp Eiropu un Ziemeļamerikas kontinentu, tikai mazliet uz dienvidiem no polārā loka.

Islandes ekonomika balstās galvenokārt uz zvejniecību un zivjapstrādi, alumīnija un ferosilikona ražošanu. Pēdējos gados valsts ieņēmumus arvien vairāk papildina tūrisms – īpaši ekotūrisms un vaļu vērošana. Līdz 2007. gadam Islande bija viena no pasaules turīgākajām valstīm rēķinot kopproduktu uz vienu iedzīvotāju. Tas bija viens no argumentiem par labu faktam, ka iedzīvotāju vairākums nevēlējās iestāties ES, bet tikai darboties Eiropas ekonomiskās zonas sadarbības ietvaros. 2008. gada finanšu krīze Islandi skāra kā vienu no pirmajām un sevišķi smagi. Sabruka banku sistēma, krita kronas kurss un valdība, kā arī sākās emigrācijas procesi.


Galvaspilsēta Reikjavīka jeb "dūmainais līcis" - Islandes galvaspilsēta un lielākā pilsēta. Tā ir galvaspilsēta, kas atrodas vistālāk uz ziemeļiem. Izveidojusies valsts dienvidrietumos pie Faksafloji līča. Reikjavīka ir valsts lielākā pilsēta ar nozīmīgākajām valsts un finanšu institūcijām, mākslas galerijām, muzejiem, interesantām un modernām celtnēm, teātri un universitāti. Savu nosaukumu pilsēta iemantojusi no tvaika mākoņiem, kas ceļas no karstajiem avotiem pilsētas tuvumā; Reikjavīka nozīmē „dūmainais līcis”. Galvaspilsēta atrodas Faksafloi līcī, tuvu labākajām zvejošanas vietām. Galvaspilsētu apmeklējot, jāapskata tādi arhitektūras šedevri kā Perlan ēka un Hallgrimskirkja baznīca. Perlan ēka, kas atgādina pērli, ko islandiešu valodā arī apzīmē tās nosaukums, ir viens no unikālākajiem arhitektūras objektiem, kas atrodas uz salas. 2008. gadā ievērojamais ASV dabas aizsardzības tēmām veltītais žurnāls „ Grist Magazine’s” savā 15 pasaules zaļāko pilsētu sarakstā pirmo vietu piešķīris Reikjavīkai. Un ne velti – pilsētai cauri tekošā upīte ir viena no ekskluzīvākajām lašu ķeršanas vietāmCena, sākot no 720 EUR*
*Norādītā cena ir no vienas personas!
Ceļojuma laiks - (trešdiena, svētdiena)

Cenā iekļauts:
*Avio biļetes: Rīga - Reikjavīka - Rīga
*Apmešanās vieta - 3*viesnīca Hotel Island
*Ēdināšana - Brokastis viesnīcā
*Transfers (Reikjavīkas lidosta - viesnīca - Reikjavīkas lidosta)


Cenā nav iekļauts:
*Ceļojumu apdrošināšana
*Ekskursijas
*Personīgie izdevumi

! Ceļojumu iespējams izplānot individuāli, atbilstoši klienta vēlmēm - uz ilgāku laika posmu, citas viesnīcas izvēle, transporta pakalpojumi, ekskursijas. u.c.

Dažādi apskates objekti Islandē:

*Zilā Lagūna - ģeotermisks SPA, kurā ūdens temperatūra sasniedz +39 grādus. udens ir piesātināts ar dažādām vērtīgām ārstnieciskām minerālvielām, kuras ir Islandē nopērkamu kosmētisko līdzekļu sastāvā. Zilā lagūna atrodas 39 km attālumā no Reikjavīkas.
*Tigvetlira Nacionālais parks - (iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma objektu sarakstā), kurā vairāk nekā 1000 gadus atpakaļ dabas radītā ielejā kopā sanāca pirmā islandiešu tautas sapulce (Altings) un kur atrodas Eirāzijas un Ziemeļamerikas tektonisko plātņu sadures vieta.
*Haukadalur jeb Geizeru ieleja– vienu no sešiem zemeslodes reģioniem, kuros var novērot šo ļoti reto dabas untumu.
*Gulfosa jeb Zelta ūdenskritums ar divām brīnišķīgām kaskādēm un Kerizas vulkāna krāteri, kur verdošas lavas vietā pašlaik atrodas ezers.
*Salas Dienvidu piekraste ar tikai Islandei raksturīgo vulkānisko ainavu, senām, skarba izskata baznīcām, augstiem ūdenskritumiem un it kā no zemes izaugušām mājām ar velēnu jumtiem.
*Snaefellsenes pussala jeb „Islande miniatūrā”, kas atrodas pašos valsts rietumos apmēram 120 km attālumā no galvaspilsētas. Šeit atrodas Snaefellsjokula vulkāns, kas ir viens no valsts simboliem. Tā 1446 m augstā, sniegiem klātā virsotne skaidrā laikā saredzama pat no Reikjavīkas. Vulkāna apkārtne ir ietverta vienā no 4 Islandes Nacionālajiem parkiem. Pussalas ziemeļos atrodas vairāki nelieli zvejnieku ciemati, pie viena no kuriem uzsliets visaugstākais Rietumeiropas garo viļņu radio masts.
*Ezers Jokulsarlons - Ziliem, baltiem un tumši pelēkiem aisbergiem pilns ezers, ko no trakojošā okeāna šķir tikai neliela zemes strēmele - tas ir Jokulsarlons. Breidamerkurjokula ledājs, temperatūrai ceļoties, sācis "atdot" savus ledus krājumus Jokulas upei, kas radījusi 18 kvadrātkilometrus lielu ezeru. Šī ainava ir tik neparasta, pārpasaulīga un neticama, ka vērts ieplānot vismaz trīs četras stundas, lai dotos pastaigā gar ezera stāvajiem krastiem, aizietu līdz ledus gabaliem melnajā pludmalē un ieklausīties ledus krakšķēšanā.
*Vestmanu salas - Robotā klinšu grupa, kas no salas ar neapbruņotu aci knapi samanāma, ir Vestmanu salas, ko paši islandieši uzskata par savas valsts mežonīgu nomali. Salās var nokļūt ar prāmi, kas pa nemīlīgo Atlantijas okeāna ziemeļu daļu kursē vismaz divreiz dienā.
*Brīnumainais ūdenskritums – Skogafoss - Gulfoss kā populārā Zelta loka maršruta sastāvdaļa noteikti ir apmeklētākais Islandes ūdenskritums, taču, iespējams, pat skaistākais ir Skogafoss. Kalnu masīvs, no kura 60 metru augstās virsotnes savus ūdeņus veļ Skogas upe, senāk iezīmējis Islandes krasta līniju, kas tagad pavirzījusies piecus kilometrus tālāk. Tieši tāpēc tik vizuāli iespaidīgs ir šis 25 metrus platais milzis, kurš kā tieva dzīsliņa redzams jau no vairāku kilometru attāluma. Skogas upe savus ūdeņus smeļ no Eifjallajokula vulkāna.

!! Papildus iespējams pasūtīt dažādus dienu ekskursiju piedāvājumus!

Londona

4 dienas// Londonas ievērojamākās apskates vietas Londonas ievērojamākās vietas: Parlamenta ēka un Big Ben tornis, Vestminsteres abatija, Dzejnieku stūrītis, kur aplūkojami daudzu
Roma

4 dienas // Romas slavenākās vietas: Trevi strūklaka, Navona laukums un slavenā A.Bernīni projektētā Četru upju strūklaka, Marka Aurēlija kolonna, mūsu ēras 1.gs. pēc
Vīne

3 dienas // Ievērojamākie Vīnes kultūras un vēstures pieminekļi:  Vīnes galvenais un slavenākais bulvāris - Ringa bulvāris, Vīnes Valsts Opera, Parlamenta ēka, Nacionālais teātris,
Amsterdama

4 dienas. Kanāli, tulpes, kafejnīcas un lieliska arhitektūra nespētu likt Jums vilties. Aprīļa beigas ir labākais laiks, kad vērot ziedošas tulpes, Zelta laikmeta gleznas
Nica

3 dienas un ilgāk // iepazīstot tādas burvīgas Francijas rivjēras pilsētiņas kā Monako, Montekarlo, Eze, Kannas un Antibas. Nica - piektā lielākā Francijas pilsēta ir
Ceļojumu atlase

Norādiet vismaz divus atlases kritērijus un spiediet "Atlasīt", lai atlasītu piedāvājumus.

Ceļojumu rezervācija