• +371 67279626
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • P - Pie 9:30 - 18:30

Norvēģija un Ziemeļu polārais loks

No
16.09.2019
Līdz
28.09.2019
Naktis
12
Cena no cilvēka
1255
Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

 Neaizmirstams ceļojums, kas atklās Jums nešķiramo saikni starp Norvēģijas bagāto kultūras mantojumu un jūru. Trīsdesmit piecas ostas viena ceļojuma laikā!

‘Hurtigruten’ norvēģu kruīzu līnija ar 118 gadu ilgo pieredzi un 11 kuģiem, piedāvā erudīciju un zināšanas katrā no braucieniem, kas parasti pārsniedz jebkuru pasažieru cerības un vēlmes. Paaudzēm ilgi, šie kuģi ir bijuši svarīga norvēģu piekrastes dzīves sastāvdaļa, ar ikdienas izbraukšanu no Bergenas. Maršruts parasti ir nemainīgs, bet pēdējos gados ceļotāju vēlmes mainās un līdz ar to arī ‘Hurtigruten’ apgūst un izzina jaunas vietas, cilvēkus un to kultūras, lai var dalīties ar savām jauniegūtajām zināšanām. Šī kruīza līnija piedāvā gan ikdienas regulāros maršrutus, gan arī speciāli gatavotos tematiskos braucienus. Sadarbojoties ar ‘National Geographic’ savienību, braucienos tiek atklāts geotūrisms, kur tiek pievērsta uzmanība vietas ģeogrāfiskajam raksturam, tās videi, kultūrai, estētikai, mantojumam un to iedzīvotāju labsajūtai. Ar 11 mājīgi un ērti iekārtotiem kuģiem, kas celti laika posmā no 1956.gada līdz 2003.gadam, tiek piedāvāts gan dažāds interjers, gan neatkārtojams stils. Visos kuģos ir komfortablas atpūtas telpas un plaši klāji, lai bez grūtībām varētu nolūkoties garām slīdošajām pasaules skaistākajām un neskartākajām ainavām.

‘Hurtigruten’ ir labākā izvēle, lai atklātu Novēģijas piekrasti visos gadalaikos.

BRAUCIENA APRAKSTS:

 

1 diena. BERGENA

Bergena ir rosīga pilsēta Norvēģijas fjordu distriktā. Ja Jums ir iespēja ierasties dažas stundas pirms došanās kruīza, noteikti dodieties pastaigā pa šaurajām viduslaiku ieliņām un gar senatnīgajām koka ēkām Bryygen kuģu piestātnē. Ar funikulera palīdzību ir iespējams uzrbraukt 320m augstajā Fløyen kalnā un atklāt sev labāko panorāmu uz Bergenas pilsētu un tās fjordiem. Jūsu brauciens ar 'Hurtigruten' sākās šinī vakarā.

2 diena. MALOY-TORVIK-ALESUND-MOLDE-KRISTIANSUND
Jums mostoties, kuģis virzīsies garām šērām un salām dziļāk ziemeļos, lai sasniegtu Torvik. Pa ceļam, būs iespēja aplūkot skaisto pilsētu Alesund. Jums noteikti patiks iedvesmojošā Apotekergate un Kongensgate apkārtne, kur ir aplūkojami ideāli jūgendstila arhitektūras piemēri. Nepalaidiet garām izdevību uzkāpt 418 pakāpienu augstajā Akslas kalnā un pamielot savas acis ar glītām apkārtnes ainavām. Laikā no 15.aprīļa līdz 14.septembrim, kuģis apstāsies Geiranger - 'National Geography' savienības slavēta un UNESCO sarakstā iekļauta vieta, kur aplūkosiet skaisto Brudesloret, Friaren un Seven Sisters ūdenskritumu. Pēc apstāšanās pilsētā Molde un tās iespaidīgo ainavu uz Romsdal Alps, kuru kā savu atpūtas vietu bija iemīļojis Henriks Ibsens, kuģis dosies uz Hustadvika, pirms sasniegt šīs dienas galamērķi - Kristiansund.

3 diena. TRONDHEIM-RORVIK
Agri no rīta, kuģis ieradīsies senatnīgajā Trondheimas pilsētā, kur Jums būs laiks atklāt sev šo skaisto pērli - Norvēģijas pirmo galvaspilsētu. Vai Jūs zinājāt, ka pirmā vikingu tirdzniecības vieta no 'jaunatklātās zemes' bija tieši šeit aptuveni 1000.gadā?Viesojoties karaliskajā Trondheimas vecpilsētā, Jums pavērsies tīkams skats no Gamle Bybrua ('Vecā Pilsētas Tilta'). Šis neo gotiskais koka tilts, kas datējas ar 1861.gadu, kādreiz kalpoja kā vienīgais ceļš, lai iekļūtu pilsētas centrā. Nidaros katedrāle, kas celta laikā no 1070.gada līdz 1300.gadam, ir Norvēģijas lielākā gotiskā reliģiskā celtne. Blakus esošajā bīskapa rezidencē ir iespēja aplūkot norvēģu karaliskos dārgumus. Tad mēs uzņemsim kursu uz ziemeļrietumiem, braucot gar skaisto Kjeungskjær bāku, tūkstošiem mazu saliņu un gleznainiem akmens atsegumiem. Izbraucot caur Stokksund, kuģis ieradīsies Rorvikā.

4 diena. ORNES-BODO-STAMSUND-SVOLVAER
No rīta Jūs šķērsosiet Ziemeļu polāro loku starp Nesna un Ørnes. Tos, kuri šķērsos to pirmo reizi, sagaidīs 'Septiņu jūru pavēlnieka' ceremonija. Kad pie horizonta parādīsies ‘Lofoten siena’, kas sniedzās līdz pat 1000 metriem augstumā, Landegode, Helligvær un Vestfjord būs jau aiz muguras.Vakarā Jūs sasniegsiet Svolvær, kas ir galvenā apdzīvotā vieta Lofoten salās. Šīs vietas šarms atklājās mazajos, gleznainajos zvejnieku ciematiņos ar savu bohēmisko atmosfēru. Kontrastējot ar majestātiskajām granītu klintīm un baltajām smilšu pludmalēm, Lofoten ir vieta ārpus ierastām ainavām.

5 diena. HARSTAD-FINNSNES-TROMSO-SKJERVOY
Naktī kuģis kursēs caur Raftsundas jūras šaurumam. Pēc apstājas Harstad, kas atrodās uz lielākās salas Norvēģijā, Jūs turpināsiet ceļu caur Finnsnes uz Tromso. Daudzi episki ceļojumi uz Arktiku ir izmantojuši šo pilsētu par savu sākumpunktu. Ar norvēģu polāro institūtu šeit, pilsēta ir nostabilizējusi savu stāvokli kā Norvēģijas Polārā galvaspilsēta. ‘Ishavskatedralen’, Arktiskā katedrāle, ir slavens apskates objekts, ar savu progresīvo un iespaidīgo krāsaino stiklu mozaīku.Vistālāk ziemeļos esošā universitāte un lielais skaits tūristu, rada šeit vibrējošu kultūras ainavu. Neskaitāmajos restorānos un kafejnīcās vienmēr pulsē dzīvība.

6 diena. HAMMERFEST-HAVOYSUND-HONNINGSVAG-KJOLLEFJORD-MEHAMN-BERLEVAG-KIRKENES
Finnmarkas ainava ir askētiska savā skaistumā, kas bagātīgi piesātināta ar savvaļas dzīvi. Pēc apstāšanās Honningsvåg, Ziemeļu zemesraga galvaspilsētā, kuģis dodās tālāk uz austrumiem, pretī jaukajiem zvejnieku ciematiņiem - Kjøllefjord, Mehamn un Berlevåg. Septītajā dienā Jūs ieradīsieties Kirkenes, kas ir ceļojuma gala mērķis.

7 diena. KIRKENES-VARDO-BATSFJORD-BERLEVAG

Pēc dažām stundām, ko Jūs pavadīsiet Kirkenes, kuģis izbrauks virzienā atpakaļ uz dienvidiem, pa ceļam apstājoties ostās, kurām tika pabraukts garām iepriekšējā naktī. Jūs šķērsosiet Varangerfjord, Norvēģijas vienīgo fjordu, kas verās austrumu virzienā, un, kur var aplūkot teiksmainos putnus. Jūs ieradīsieties Vardo, kas ir valsts pats tālākais austrumu punkts. Pēc tam kuģis apbrauks Varanger pussalu, kur arheologi, veicot izrakumus, ir atklājuši apdzīvotu vietu, kas datējās ar 9000 gadu pirms mūsu ēras. Vakarā kuģis apstāsies Batsfjord, kura var lepoties ar Akmens laikmeta apmetņu paliekām.

8 diena. HONNINGSVAG-HAVOYSUND-HAMMERFEST-OKSFJORD-SKJERVOY-TROMSO
Kuģis ierodās iekš Honningsvah agri no rīta. Pēc apstāšanās Havoysund, nākamā osta ir Hammerfest, kas ir pasaules vistālākā ziemeļu pilsēta. Neskatoties uz tās nomaļo atrašanos vietu, tā bija pirmā pilsēta Norvēģijā, kurā parādījās elektriskais ielas apgaismojums un sava spēkstacija. Tālāk kuģis dosies uz dienvidiem uz Øksfjord, kuras šļūdonis atdalās tieši jūrā. Pēc atklāto ūdeņu šķēršošanas, kuģis apstāsies vecajā Skjervøy tirdzniecības ostā. Jūs ieradīsieties Tromsø tieši laikā, lai izbaudītu tās nakts dzīvi.

9 diena. HARSTAD-RISOYHAMN-SORTLAND-STOKMARKNES-SVOLVAER-STAMSUND
Lofoten un Vesteralen salu grupas ir vienas no satriecošākajām ainavām visa ceļojuma laikā. Pirms ierašānās ostā, Jūs redzēsiet kapteini veicam meistarīgu manevru ar kuģi izbraucot cauri seklajiem Risoyrenna kanāla ūdeņiem, kur smilšainie krasti ir redzami abpus kanālam. Kuģis pārvarēs šauro Raftsund jūras šaurumu, pirms ieradīsies Svolvær un Stamsund. Vēlāk kuģis dosies uz austrumiem pāri Vestfjord, pretīm Bodø.

10 diena. ORNES-NESNA-SANDNESSJOEN-BRONNOYSUND-RORVIK
No Ørnes, Jūs ceļosiet cauri kristāldzidriem ūdeņiem, kas pilni ar mencām no janvāra līdz aprīlim. Atkārtoti šķērsojot Ziemeļu polāro loku, Jūs virzīsieties gar idillisko Sandnessjøen. Pēcpusdienā ierodoties Brønnøysund, Jūsu skatienam pavērsies Septiņu māsu kalni (Seven Sisters Mountains). Šīs dienas pēdējā osta ir Rørvik.

11 diena. TRONDHEIM-KRISTIANSUND-MOLDE

Ierašanās Trondheim agri, lai būtu laiks aplūkot Norvēģijas lielāko viduslaiku baznīcu - Nidaros katedrāli, un atjaunoto arhibīskapa rezidenci. Tad Jūs kuģosiet caur skaisto Trondheimsfjord, garām Hitra, briežu salai. Dienas beigās, Jūs apstāsieties Molde, pirms vēlu vakarā sasniegt Alesund.

12 diena. TORVIK-MALOY-FLORO-BERGEN

Naktī kuģis apstāsies ostās Torvik, Måløy un Florø. Skaistais ceļojums ir gandrīz jau galā, bet joprojām Jūs varat nolūkoties skaistajās Norvēģijas ainavās, pirms sasniegsiet Bergen.

* Cenā ir iekļauts viena cilvēka (braucot divatā un uzturoties divvietīgā kajītē) izmaksas par 12 dienu kurīza paketi, kurā ietilpst arī trīsreizēja ēdināšana.
* Cenā nav iekļauts lidojums.
* Cena ir atkarīga no izvēlētās kajītes kategorijas un brauciena datuma.

Piedāvājam doties arī 7 dienu kruīzā uz ziemeļiem (Bergen-Kirkenes) un 6 dienu kruīzā uz dienvidiem (Kirkenes-Bergen).

Biroja atrašanās vieta

Skolas iela 21-306, Rīga LV-1010
Tālrunis: 6727 9 626, 6727 9 629
E-mail: info@naos.lv
© 2019 Naos.lv Visas tiesības paturētas. Izstrādātājs sablons.lv
Ceļojumu atlase

Norādiet vismaz divus atlases kritērijus un spiediet "Atlasīt", lai atlasītu piedāvājumus.

Ceļojumu rezervācija