• +371 67279626
  • Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
  • P - Pie 9:30 - 18:30

Grenlande Disko līcis

No
04.10.2019
Līdz
15.10.2019
Naktis
11
Cena no cilvēka
8685
Zvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīvaZvaigzne neaktīva
 

Šis kruīzs Jums ļaus iepazīties tuvāk ar aisbergiem un iespaidīgajiem kalnu veidojumiem. Jūs paciemosieties vietējās apmetnēs un ciematos, kā arī piedzīvosiet inuītu vienreizējo kultūru, vēsturi un dzīvesveidu.

Pasaules lielākā sala - Grenlande, jeb vietējo iedzīvotāju valodā Kalaallit Nunaat nozīmē "Cilvēku zeme". Grenlandes arktitskais savvaļīgums piedāvā mums vieno no visbrīnišķīgākajām un neskartākajām ainavām visā pasaulē. Planētas lielākā salas sasalušie krasti ir piedzīvojuši vienu no dabas visiespaidīgākajiem veidojumiem. Šeit, cīņa par izdzīvošanu, raisa vietējos cilvēkos veselīgu attieksmi un cieņu pret apkārtējo vidi un mēs varam nolūkoties šinī īpašajā mijiedarbībā starp cilvēku un dabu. Paralēli baudot ainavas, kas bagātīgas ar savu kultūru, vēsturi un pasakino savvaļas dzīvi.

BRAUCIENA APRAKSTS:

1. diena.KANGERLUSSUAQ

Jūsu kruīzs sākās šeit - Kangerlusuuaq, galvenie vārti uz Grenlandi. Nedaudz mazāk nekā 600 cilvēku dzīvo un strādā šinī nomaļajā vietā. Pēc nosēšanās šeit esošajā komerciālajā lidostā, Jūs sagaidīs Hurtirgruten ekspedīcijas grupas biedri. Viņi Jūs aizvedīs uz piestātni, kur ar laivām Jūs nokļūsiet līdz kuģim.

2. diena. SISIMIUT

Sisimiut, ar aptuveni 5200 iedzīvotājiem, ir otra lielākā pilsēta Grenlandē. Galvenā nozare šeit ir zvejniecība, un pilsēta lielās ar kuģu būvētavu un zivju rūpnīcu. Sisimiut ir dienvidu tālākā pilsēta Grenlandes rietumu piekrastē. Tā atrodās paugurainā apvidū un pats pilsētas centrs atrodās stāva kalna pakājē. Piedalīšanos ekskursijā no Sisimiut, atsevišķi no ceļojuma ar laivām, prasa labu fizisku sagatavotību. Šī ceļojuma laikā uzmanība galvenokārt tiks pievērsta vecajai pilsēas daļai, pie ostas, kas ir galvenā aktivitāšu vieta.

3. diena. QEQERTARSUAQ

Qeqertarsuaq ir vienīgā lielā pilsēta, kas atrodās uz šīs senās vulkāniskās Disko salas. Galvaspilsētas iedzīvotāju skaits ir aptuveni 1100 un aptuveni 60 no tiem dzīvo blakus esošajā apmetnē Kangerluk. Qeqertarsuaq nozīmē "Liela Sala", un galvenā šīs pilsētas nozare ir zvejniecība un roņu medības. Pilsētā, kura ir pasakainā vietā, iespaidīgo Basalt kalnu pakājē, atrodās Kopenhāgenas universitātes Arktiskā stacija (Copenhagen University's Arctic Station), kur tiek pētīta Grenlandes flora un fauna. No kuģa uz Qeqertarsuaq Jūs nokļūsiet laivās un Jūsu ekspedīcijas grupa būs Jūs rīcībā dažādās vietās. Maza vietējā kafejnīca būs atvērta visu Jūsu atrašanās laiku šeit.

4. diena. QASIGUIANNGUIT

5. diena. UUMMANNAQ/UKKUSISSAT

Uummannaq pilsēta atrodās pasakainā vietā, 3800 pēdu augstajā, sirds formas kalna pakājē. Šinī apvidū dzīvo ap 2650 cilvēku. Aptuveni puse no šiem iedzīvotājiem dzīvo apkārt esošajās septiņās nometnēs.Medības un zvejniecība ir galvenā šīs vietas nodarbošanās un pilsētas paltusa apstrādes rūpnīca ir galvenā darba vieta. Jums ir iespēja doties uz Uummannaq, ar tās iespaidīgo baznīcu un vecu velēnu māju, kurā dzīvoja līdz pat 1989.gadam. Jūs nokļūsiet uz Uummannaq ar laivām no kuģa.
Šovakar Jūs apstāsieties Ukkusissat. Šī apmetne ir brīnišķīgā vietā, piekļaujoties cieši iespaidīgajiem Uummannaq kalniem. Šeit ir aptuveni 190 iedzīvotāju un viņi visi pelna sev iztiku ar zvejniecību un medībām. Ukkusissat (nozīmē "ziepjakmens") ir guvusi savu nosaukumu dēļ blakus esošajām ziepjakmens atradnēm, kur inuītu amatnieki ir guvuši šo materiālu gadsimtiem ilgi. Vietējie iedzīvotāji izmanto šo materiālu, lai gatavotu eļļas lampas, podus un pannas. "Dzīve mazā ciematiņā" ir šīs pastaigas tēma. Lai nokļūtu Ukkusissat krastā, Jūs izmantosiet laivas.

6. diena. ILLORSUIT

7. diena. UPERNAVIK

8. diena. EQIP SERMIA

Šodien Jums ir vienreizēja iespēja aplūkot Eqip Sermia ledāju tuvumā un sajust dabas varenumu. Kuģa vieglās un parocīgās laivas nogādās Jūs šīs skaistās vietas krastā, blakus ledājam. Pasažieri, kuriem ir piemērota fiziskā sagatavotība, ir laipni aicināti doties pastaigā pa šo apkārtni un iepazīt to tuvāk. Visi, kuri vēlās doties krastā ir arī laipni aicināti pievienoties BBQ pusdienām, ar brīnišķīgo skatu uz ledāju.

9. diena. ILULISSAT

"Ilulissat" Grenlandes valodā nozīmē aisbergi, un nevienu, kurš šeit būs paciemojies kaut reizi, nepārsteigs, ka pilsētai ir šāds nosaukums. Ilulissat ir Grenlandes trešā lielākā pilsēta, ar aptuveni 5000 iedzīvotājiem. Tā atrodās burvīgā apkārtnē uz Ilulissat Isfjorda, kas 2004.gadā tika pievienots UNESCO Pasaules mantojuma sarakstam. Šeit, milzīga izmēra aisbergi ir redzami tieši ārpus pašas pilsētas. Tie ir izveidojušies no Jakobshavn ledāja, viena no visproduktīvākā ledāja ziemeļu puslodē. Ilulissat ir Disko līča galvaspilsētas centrs un šī ir arī galvenā apmeklējuma tēma, paralēli arī iepazīstot pilsētas ilgo vēsturi. Galvenās Ilulissat nozares ir zvejniecība un tūrisms. Atkarībā no laika apstākļiem, kuģis vai nu piestās krastā vai arī Jūs dosieties uz ostu laivās.

10. diena. ITILLEQ

Agrā pēcpusdienā, Grenlandes kruīza piedzīvojumi Jūs aizraus uz mazu apmetni. Itilleq nozīmē "ieplaka". Pilsēta sākotnēji tika dibināta 1847.gadā uz citas salas, bet vēlāk to pārvietoja tikai kādu pusjūdzi uz austrumiem no vietas, kur tā atrodās šobrīd. Ciemats atrodās aptuveni 31 jūdzi uz dienvidiem no Sisimiut, Itilleq fjorda priekšgalā. Šeit dzīvo aptuveni 130 cilvēku, kuri galvenokārt nodarbojās ar medniecību un zvejniecību. Uz salas nav dabīga saldūdens avota, bet Itilleq lielās ar savu jūras ūdens atsāļošanas iestādi. Baznīcai, kura šeit atrodās, ir interesanta vēsture: tā tika uzcelta Thule (Umanakā, Ziemeļgrenlandē) 1930.gadā un pēc tam pārcelta uz Itilleq 1963.gadā. Kā jau šīs vietas nosaukums liecina, Itilleq ir augstu kalnu un ledāju ieskauta. Šo vietu īstenībā varētu devēt par Ziemeļu polārā loka ciematu, jo polārais loks atrodās tikai 655 pēdu uz dienvidiem.

11. diena. KANGERLUSSUAQ

Šodien Disko līča kruīzs noslēdzās ar atgriešanos Kangerlussuaq. Ciemats un arī lidosta atrodās uz ziemeļiem no Ziemeļu polārā loka un ir viena no labākajām vietām, kur novērot vietēju savvaļas dzīvi. Jūs atstāsiet kuģi no rīta, lai varētu iepazīt un atklāt Kangerlussuaq, un piedalītos autobusa tūrē uz blakus esošo "ledus cepuri".

Kuģis MS Fram -  ar ko tiek veikts šis brauciens, ir paredzēts kuģošanai nomaļās vietās, un uz tā Jums būs iespēja izbaudīt daudz dažādu pakalpojumu, kamēr pats kuģis Jūs pievedīs tuvu dabai un savvaļas dzīvei.
Tā ir kā peldoša galerija, piedāvājot mākslas mīļotājiem iepazīties ar norvēģu un Grenlandes mākslinieku tradicionālo un moderno mākslu.
Šeit Jūs atradīsiet atpūtas telpu, no kuras varēsiet nolūkoties garām slīdošajās ainavās. Lielie, plašie logi, ērtas sēdvietas un pat pāris binokulāri Jums neļaus palaist garām mainīgos dabasskatus. Šīs atpūtas telpas nosaukums ir "Qilak", kas nozīmē "debesis" Grenlandes valodā. Šeit atrodās arī bārs un bibliotēka.
MS Fram piedāvā komfortablas kajītes. Katrā no tām ir vannasistaba, gaisa kondicionieris, apsildīšanas iekārta, TV (rāda informāciju, kas saistīta ar kuģi un kruīzu). Jūsu izvēlei ir gan iekšējās, gan ārējās kajītes ar divām atsevišķām gultām vai divvietīgo gultu. Kā arī ir iespējams izvēlēties suite tipa kajīti. Dažām no šīm suite tipa kajītēm ir arī privātie balkoni.
Restorāna telpa tiek dēvēta "Imaq", kas nozīmē "okeāns". Ēdamtelpa ir sadalīta vairākos stāvos, un, neskatoties uz to, kur atradīsies Jūsu galdiņš, Jums būs iespēja turpināt vērot garām slīdošos dabasskatus.
Šeit ir arī mazs veikaliņš, kurā Jūs varat iegādāties siltas drēbes, tradicionālos suvenīrus, roku darbus, pastkartes, kā arī dažādas higiēnas preces, kas varētu būt nepieciešamas kruīza laikā.
Uz ceturtā klāja atrodās uzņemšanas telpa, kur Jūs varat saņemt sev nepieciešamo informāciju kruīza laikā. Šeit ir arī interneta kafejnīca, foajē un lekciju zāle.
Kuģim ir plašas āra telpas. Jūs varat baudīt skatus no kuģa priekšējā klāja. Āra kāpnes abās pusēs kuģim Jūs aizvedīs uz septīto klāju, kur Jūs atradīsiet krēslus, kas ir piemēroti klusajiem brīžiem ar segu un karstu tējas krūzi, kamēr lūkojieties apvārsnī.

Kruīza laikā ir iespējams doties arī papildus ekskursijās!

* Cenā ir iekļauts:
- lidojums Kopenhāgena-Kangerlussuaq-Kopenhāgena;
- transfērs no Kangerlussuaq lidostas uz kuģi un no kuģa uz Kangerlussuaq lidostu;
- kruīza pakete izvēlētajā kajītē ar trīsreizēju ēdināšanu;
- dažas ekskursijas krastā, dodoties ar laivām;
- visas lekcijas uz kuģa;
- angliski, vāciski un skandināviski runājoši gidi;
- vēja un ūdens izturīga jaka;
- detalizēta informācija.
* Cena ir atkarīga no izvēlētās kajītes kategorijas un brauciena datuma.

Ceļojumu atlase

Norādiet vismaz divus atlases kritērijus un spiediet "Atlasīt", lai atlasītu piedāvājumus.

Ceļojumu rezervācija