Atpūtas ceļojumi

Čarterreisi

Dubrovniki Lieldienās!

30.03.2018 - 03.04.2018 Cena no 349EUR

IZPĀRDOTS!

Dubrovniki Lieldienās!
Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk gozēties siltā pavasara saulē un baudīt maigu piejūras klimatu, atpūsties kādā no brīnišķīgām zeltainām pludmalēm vienā no Adrijas jūras kūrortiem, kas lepojas ar senu, labi saglabātu vēsturisko mantojumu un tāpēc iekļauts UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

30.03.2018.
Rīga (14:40) - Dubrovniki (16:30)
03.04.2018.
Dubrovniki ( 16:00) - Rīga (19:45)

Lidojums - 349.00 EUR /pers
*Cena par tiešo lidojumu uz Dubrovnikiem turp un atpakaļ , lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (17kg nododamā, 6kg rokas).

Lidojums + viesnīca - 549.00 EUR /pers
*Cena par tiešo lidojumu, transfērs un 4 naktis 5* zvaigžņu viesnīcā Ariston divvietīgā numurā ar brokastīm.
Piemaksa par vienvietīgu numuru 80.00 EUR


Dubrovniki ir Horvātijas pilsēta un nozīmīga osta Dalmācijas reģiona un Dubrovniku zemesšauruma pašos dienvidos. Pilsēta allaž bijis viens no tūristu galamērķiem Adrijas jūras piekrastē. 1979. gadā Dubrovniki tika iekļauti UNESCO pasaules mantojuma objektu sarakstā. Jau no seniem laikiem Dubrovniku bagātības pamatā bija jūras tirdzniecība. Viduslaikos, tā bija 5. Jūras republika Vidusjūras krastos un vienīgā Adrijas jūras austrumos, kas spēja konkurēt ar Venēciju. Eksistē vairākas teorijas par Dubrovniku jeb Ragusas, kā tā tika saukta vēsturiski, izcelsmi. Tomēr visticamākā šķiet versija, ka pilsētu nodibināja grieķu jūrnieki. Par to liecina arī arheoloģiskajos izrakumos atrastie grieķu mākslas un saimniecības priekšmeti. Līdz 14 gs. tā atradās Austrumgotu karalistes, Bizantijas impērijas, Venēcijas un Ungārijas karalistes pakļautībā, taču pēc tam baudīja neatkarīgas republikas statusu līdz pat 1808. gadam, kad to iekaroja Napoleona karaspēks. Pēc Napoleona sagrāves, Vīnes kongress Ragusas republiku piešķīra Austroungārijas impērijai, kuras pakļautībā tā atradās veselu gadsimtu. 1918. gadā tā tika iekļauta jaundibinātajā Serbu, Horvātu un Slovēņu karalistē un ieguva Dubrovniku nosaukumu. 2. Pasaules kara laikā Dubrovnikus kontrolēja itāļu un vācu armijas, bet 1944. gadā tā kļuva Dienvidslāvijas sastāvdaļa. 1991. gadā pēc neatkarības pasludināšanas, pilsētu aplenca un ar artilērijas uzbrukumiem stipri izpostīja Dienvidslāvijas republikas armija. Tikai 1992. gada maijā Horvātijas bruņotie spēki Dubrovnikus atbrīvoja un vajadzēja vairāk nekā trīs gadus, lai pilsētu atjaunotu.
Lai arī liela daļa no senās arhitektūras paraugiem gāja bojā postošajā 1667. gada zemestrīcē, pilsētā ir daudz apskates vērtu vietu. 

Jāredz:
*Sponzas pils, kas ir 16.gs radīts renesanses šedevrs Rektoru pils – gotiska stila celtne ar elegantiem, akmenī kaltiem kapiteļiem un bagātīgi rotātām kāpnēm.
*Dominikāņu klosteris ar viduslaiku gleznojumu kolekciju.
*Dubrovniku katedrāle – baroka laikmeta arhitektūras piemineklis ar dārgumu glabātuvi, kurā atrodas pilsētas svētā patrona relikti.
*Trešā vecākā (1317.) aptieka Eiropā, kas vienīgā vēl darbojās.

Dalmācijas krasts   
Viena no pēdējās desmitgades Eiropas tūristu populārākajām atpūtas vietām ir garā, izrobotā Adrijas jūras austrumu piekraste ar vairāk nekā 1000 tuvākām un tālākām salām, maziem līcīšiem, lieliskām pludmalēm un kristāldzidru tirkīzkrāsas ūdeni. Dināru kalni aizsargā piekrasti ar tās mūžzaļo veģetāciju no ziemeļu vējiem un veido šīs pasakainās vietas fonu. Lielākā daļa Dalmācijas krasta ietilpst Horvātijas teritorijā, bet nedaudz arī Bosnijā un Hercegovinā, kā arī Melnkalnē. Dalmācijas krasta daļā, kas ietilpst Horvātijas teritorijā apskatāmi četri Nacionālie parki – Kornati, Mljet, Brijuni un Krka. Lielākās salas ir Dugi Otok, Ugljan, Pašman, Brač, Hvar, Korčula, Vis, Lastovo un Mljet.

Korčula
Korčula ir 279 km2 liela Horvātijai piederoša sala, kas atrodas Dalmācijas arhipelāgā Adrijas jūrā. Maigais Vidusjūras klimats salai devis iespēju balstīt savu ekonomiku ne tikai uz tūrismu, bet arī uz lauksaimniecību un zvejniecību. Mostara
Pilsēta Bosnijas un Hercegovinas dienvidos pie Neretvas upes. Mostara izveidojās no neliela ciematiņa stratēģiski svarīgā upes šķērsošanas vietā. Jau 12. gs. sākumā ciemats izauga par daudz nacionālu neatkarīgu pilsētu, kuras iedzīvotāji piederēja dažādām reliģiskajām konfesijām. Pilsētas nosaukums nozīmē „ Tilta sargs”, jo tiltam, kas no senseniem laikiem savienoja abus upes krastus un divas pilsētas daļas ir bijusi ne tikai stratēģiska, bet arī simboliska nozīme. Tiltu uzbūvēja 16. gs vidū – Osmaņu Impērijas valdīšanas laikā, kas turpinājās līdz pat 1878. gadam, kad pilsēta nonāca Austroungārijas pakļautībā. 2. Pasaules kara laikā Mostara tika iekļauta Horvātijas brīvvalstī, bet pēc kara beigām pilsēta kļuva Bosnijas – Hercegovinas daļa.

Jāredz:
*Vecais tilts – glezns viena laiduma akmens tilts, gandrīz bez ornamentiem un tikai ar nedaudziem greznojumiem. Kopā ar aizsargtorņiem pilnībā iekļaujas apkārtējā ainavā un vienlaikus kalpo par pilsētas simbolu.
*Vecpilsēta- ar torņiem Tara un Helebija, kas atrodas abpus tiltam, Tabhanu – senu ādas apstrādes vietu, kas tagad kļuvusi par kafejnīcu, kā arī neskaitāmām vara izstrādājumu pārdotuvēm.
*Turku māja – viena no skaistākajām celtnēm, kas saglabājušās no Osmaņu impērijas perioda. Uzbūvēta 1635. gadā tā atklāj turku sadzīves kultūras īpatnības

Mūsu ceļojumu konsultanti labprāt sniegs sīkaku informāciju
info@naos.lv
67279626
Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri