Atpūtas ceļojumi

Čarterreisi

Bilbao Lieldienās

29.03.2018 - 02.04.2018 Cena no 399EUR

Bilbao Lieldienās!

Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk modernas un avangardiskas, bet tai pašā laikā senas Spānijas pilsētas sniegtie piedāvājumi, tiem, kuri aizraujas ar moderno mākslu un arhitektūru, tiem, kas vēlētos iepazīt koloniālās Spānijas impērijas bagātības atainojumu ārpus galvaspilsētas, kā arī tiem, kuriem interesē gadsimtiem izkoptas gastronomijas tradīcijas vienā no pazīstamākiem Spānijas vīna darināšanas reģioniem.

Lidojums:
29.03.2018.
Rīga (05:00) - Bilbao (07:50)
02.04.2018.
Bilbao (15:50) - Rīga (20:20)

Lidojums - 399.00 EUR
Cena par tiešo lidojumu uz Bilbao turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (17kg nododamā un 6lkg rokas bagāža)

Lidojums + viesnīca 649.00 EUR
Cena par tiešo lidojumu, transferu un 4 naktis 4* viesnīcā Barcelo Bilbao Nervion divvietīgā istabā ar brokastīm.
Piemaksa par vienvietīgu istabu 160.00 EUR

Ja Jūs vaicātu, kāpēc jābrauc apskatīt Bilbao – pilsētu Spānijas ziemeļos, Biskajas provinces centru, Basku zemes galvaspilsētu, pirmā atbilde, kas iešautos prātā būtu, protams, Gugenheima muzejs.
Pasaulē ir maz tādu pilsētu, kur vienas vienīgas celtnes uzbūvēšana- pat ja tas būtu arhitektūras šedevrs - kardināli izmainītu jebkādu priekšstatu par to. Bilbao vēsture tiek skaitīta pirms un pēc Gugenheima muzeja atklāšanas 1997. gadā. Tomēr ne tikai muzejs ir šīs pilsētas galvenais galamērķis. Bilbao ir pilsēta, kas burtiski satriec ar savu dinamismu, enerģisko dzīves stilu un kultūras bagātību. Tajā pašā laikā tā joprojām ir Spānijas ziemeļu daļas industriālais centrs, kurā dzīvo apmēram 450 tūkstoši Basku zemes iemītnieku ( 1 miljons kopā ar priekšpilsētām), sestā lielākā Spānijas pilsēta, viena no nozīmīgākajām valsts ostām.
Pilsētas atrašanās vieta Nervionas upes grīvā ielejā starp zaļiem pakalniem, auglīgiem līdzenumiem, mežiem un pludmalēm, vienmēr ir bijusi privilēģija un arī iegansts, kāpēc Dons Djego Lopes de Aro to dibināja 1300. gadā.

Ko apskatīt:
Gugenheima muzejs
Modernās mākslas muzejs, ko radīja amerikāņu arhitekts Frenks Gerijs, tika atklāts 1997. gada 18. oktobrī un uzskatāms par modernās arhitektūras augstāko sasniegumu pēdējo 30 gadu laikā. Tik daudz profesionāļu, kritiķu un publikas vienotās sajūsmas izpausmes nav saņēmis neviens no pasaules arhitektūras šedevriem šajā laika posmā. Muzejs, kas radīts no akmens, titāna plāksnēm un stikla un kuram nav gandrīz neviena asa stūra, celts t.s. dekonstruktīvisma stilā, izvietots 32,500 m2 blakus Nervionas upei un pilnībā iekļaujas pilsētas urbānajā vidē.
Muzeja 28 galerijās pastāvīgi mainās ekspozīcijas, kuras ietver modernās mākslas šedevrus no Gugenheima kolekcijām, kā arī mūsdienu autoru instalācijas un basku mākslinieku darbus.
Pirmajos 3 muzeja darbības gados, to apmeklējuši vairāk nekā 4 miljoni tūristu, kuru atstātā nauda viesnīcās, restorānos, veikalos un sabiedriskajā transportā ir pilnībā atpelnījusi ēkas celtniecībai patērētos līdzekļus.

Bilbao Mākslas muzejs
Otrais lielākais muzejs pēc Gugenheima modernās mākslas muzeja. Tā kolekcijas aptver laika posmu no 12. gs. līdz mūsdienām un šeit var apskatīt vairāk nekā 6000 darbus – gan gleznas un zīmējumus, gan skulptūras un dekoratīvās mākslas objektus.

Vecpilsēta
Bilbao vecpilsēta atrodas Nervionas upes krastā un vecākās celtnes šeit saglabājušās jau no pašiem pilsētas pirmsākumiem 1300.gadā. Vecpilsēta sastāv no divām daļām un vecāko no tām veido septiņu ielu kvartāls. Tepat slejas XV gs. būvētā gotiska baznīca, Sv. Nikolasa de Bari baznīca, XVI gs. radītā De Santjago katedrāle, San Vinsentes baznīca ar Jaunavas Marijas skulptūru un brīnišķīgu dārzu, kā arī citas apskates vērtas vietas, piemēram, vienu no lielākajām segtajām tirgus platībām Eiropā, kas ik dienu piedāvā svaigu jūras produktu bagātību.
Vecpilsētas jaunākajā daļā saglabājušās vietējās aristokrātijas savrupmājas no 19. gadsimta sākuma.
Ja būsiet noguruši apskatot muzejus, Euskalduna konferenču un mūzikas centru, moderno arhitektu būvētos debesskrāpjus, izvizinājušies 2 gadu laikā uzbūvētajā mūsdienīgajā metro, vai arī šķērsojuši Nervionas upi pa kādu no 13 abus krastus savienojošiem tiltiem, īstais brīdis būs pasēdēt kādā no Vecpilsētas krodziņiem un iemalkot glāzi lieliska vietējā vīna.

Papildus iespējams iegādāties ekskursiju programmu:
*Bilbao pilsētas ekskursija  - 40.00 EUR
*Ekskursija uz San Sebastjanu - 70.00 EUR
*Ekskursija uz Riohu Alavesu - 85.00 EUR
*Ekskursija uz Pamplonu - 75.00 EUR


Mūsu ceļojumu konsultanti labprāt sniegs sīkāku informāciju:
info@naos.lv
67279626
Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri