Atpūtas ceļojumi

Čarterreisi

Dizona un Burgundija Maija svētkos!

28.04.2018 - 01.05.2018 Cena no 349EUR

Dižona un Burgundija Maija svētkos!

Ceļojums piemērots: visiem, kas mīl franču kultūru un vēsturisku arhitektūru, izsmalcinātu vīnu un lieliskus ēdienus, kam patīk redzēt krāšņus dabasskatus tepat Eiropā

Lidojums:
28.04.2018.
Rīga (05:30) - Dižona (07:30)
01.05.2018.
Dižona (22:00) - Rīga (01:40)

Lidojums - 349.00 EUR
Cena par tiešo lidojumu uz Dižonu turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (17kg nododamā un 6kg rokas bagāža)

Lidojums + viesnīca 569.00 EUR
Cena par tiešo lidojumu, transferu, un 3 naktis 3 zvaigžņu viesnīcā Campanille Dijon Congress Clemenceau divvietīgā istabā ar brokastīm.
Piemaksa par vienvietīgu istabu ir 100 EUR 

Vairāk kā pasaulslavenā Burgundijas vīna reģiona galvaspilsēta, pilsēta, kas var lepoties ar sinepju un upeņu liķiera cassis galvaspilsētas godu, Dižona pati par sevi ir neparasts un līdz šim salīdzinoši mazpazīstams galamērķis Francijas austrumos. Iespējams, pilsēta ar visskaistākajiem jumtiem Eiropā! Un, protams, teicams izejas punkts ekskursijām pa Burgundijas ciematiņiem, pilīm, vīna dārziem – tam, ko mēs saprotam ar teicienu – īsta Francija!    
Dižona ir galvaspilsēta vienam no Francijas 26 reģioniem – Burgundijai un tajā ietilpstošajam Cote-d Or departamentam. Tajā dzīvo vairāk nekā 150 tūkstoši iedzīvotāju un gandrīz 240 tūkstoši kopā ar tiem, kas mīt piepilsētā.
Dižona pazīstama jau no romiešu laikiem kā apmetne saukta Divio pa ceļam no Parīzes uz Lionu. No 11. līdz 15. gs, reģions bija Burgundijas hercogu mājvieta un viduslaikos - viens no varas, bagātības, zinātnes un mākslas centriem Eiropā.
14. un 15. gadsimtā Burgundijas hercogi kontrolēja lielāko daļu tagadējās ziemeļaustrumu Francijas, Vācijas rietumu teritorijas, Beļģiju un Nīderlandi. Šajā periodā valdošie hercogi bija lieli mākslas pazinēji un atbalstītāji, un tāpēc Dižona kļuva par Gotikas un agrīnās Renesanses mūzikas, glezniecības un tēlniecības centru, kurā bieži uzturējās tā laika ievērojamākie mūziķi un mākslinieki – Flandrijas skolas pārstāvjus ieskaitot. Šo gadsimtu, kā arī kapetingu varas laiks ir atstājušas savas pēdas pilsētas arhitektūrā un tēlotājas mākslas paraugos.
Neraugoties uz to, ka pilsēta tika iesaistīta gan Franču – prūšu gan arī 2. Pasaules kara notikumos un okupēta, tā saglabāja savu vēsturisko centru neizpostītu un vēl tagad ir iespējams apskatīt 12. gs mājas, kuru apdarē daļēji izmantots koks, kā arī t.s. Burgundiešu jumtus, kas pārklāti ar skaistus ornamentus veidojošiem glazētiem dakstiņiem zaļā, dzeltenā un melnā krāsā. Pasakainie jumti vislabāk vērojami no jebkuras augstākas vietas.
Mūsdienu Dižonas centrs ir transportam slēgts, tādēļ tā ir lieliska vieta izzinošām pastaigām un atpūtai.
Katru gadu rudenī Dižonā norisinās starptautiskais Gastronomijas gadatirgus – viens no desmit lielākajiem Francijā un katru trešo pavasari – starptautiskā ziedu skate – Florissimo.
Gardēžiem Dižona ir zināma kā slaveno Dižonas sinepju dzimtene, kā arī Burgundijas reģiona vīnu galvaspilsēta. Pilsētas bijušā mēra Fēliksa Kira vārdā nosauktais dzēriens – upeņu liķieris sajaukts ar baltvīnu arī plaši pazīstams Francijā.

Ko apskatīt:

Hercogu pils – brīnišķīgajā celtnē atrodas Mākslas muzejs, kura īpašumā ir Burgundijas hercogiem piederējušie nenovērtējamie viduslaiku mākslas darbi. Augšējā pils stāvā apskatāmi vietējo un flāmu gleznotāju darbi. Šeit izvietota ēģiptiešu mākslas darbu kolekcija, kā arī viduslaikos darinātas mēbeles, keramikas izstrādājumi un ieroči. Plaši pazīstama ir Sardzes telpa ar apbedījuma vietām.
Sv. Miķeļa baznīca –atrodas uz austrumiem no Hercogu pils un būvēta no 15. -17. gadsimtam
Dižonas katedrāle – Romas katoļu katedrāle, Francijas Nacionālais arhitektūras piemineklis gotiskā stilā, kas uzbūvēts laika posmā no 1280. -1325. gadam. Katedrālē atrodas kapenes, kuras uzskatāmas par visvecāko kristiešu svētnīcu Francijā, kas pieejama apmeklētājiem
Notre-Dame – katedrāle ar lielisku, gotiskām, fantastiskām figūrām rotātu fasādi un akmens pūci, kura, ja to noglauž ar labo roku, piepilda pašas slēptākās vēlēšanās. Notre-dame tornis ir visērtākais skatu punkts, no kura pavērties uz Dižonas raibajiem dakstiņu jumtiem.
Dārsijas dārzs –brīnišķīgs parks līdzās stadionam, kur atpūsties un vērot, kā to dara francūži

Papildus tiek piedāvātas dažādas ekskursiju tūres:
* Dižonas pilsētas apskates ekskursija - 35 EUR
* Ekskursija uz Loksuā - 110 EUR
* Ekskursija uz Bonu - 115 EUR
* Ekskursija uz Kotdenui - 110 EUR

Mūsu ceļojumu konsultanti labprāt sniegs sīkāku informāciju:
info@naos.lv
67279626Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri