Atpūtas ceļojumi

Čarterreisi

Parma Valsts svētkos!

18.11.2017 - 20.11.2017 Cena no 449EUR

Lidojums + viesnīca

Parma - Valsts svētkos!
18.11-20.11.2017.


Parma ir galamērķis gardēžiem un kulinārijas speciālistiem, kuriem ir vilinājums atklāt un izzināt parmiešu gastronomijas noslēpumus - prošuto, kulatello, parmezano u.c. Iesakam Parmu arī mūzikas, mākslas un itāliešu kultūras tradīciju cienītājiem. Šeit sevišķi labi skan Parmas slavenākā dēla Džuzepes Verdi mūzika .

Parma ir galvaspilsēta Itālijas ziemeļu reģionam un provincei, kuras ražojumus pazīst ikviens. Katrs ir dzirdējis par Parmas šķinķi un sieru, par Verdi un Lambordžini.
Parma ir turīga un kopta provinces pilsēta, kuras gandrīz 200000 labi ģērbti iemītnieki svētdienās sēž mājīgās kafejnīcās jeb ar velosipēdiem pārvietojas pa no automašīnām atbrīvoto pilsētas centru un kuru galvenā nodarbošanās ir pasaulslavenu lauksaimniecības produktu ražošana.
Uz Parmu dodas gardēži un kulinārijas speciālisti, lai nobaudītu 10 mēnešus īpašos apstākļos glabāto prošuto – cūkgaļas šķiņki vai kulatello – vītināto fileju, kuras kilograms maksā veselu bagātību, parmezano sieru, kas vismaz 18 mēnešus gaida savu nogaršotāju vai apkārtnes mežos atrastās slavenās sēnes – baltās trifeles.
Bet ne jau tikai vēdera prieku baudītāji apciemo Parmu!
Te atrodas viena no vecākajām Itālijas universitātēm. Šeit ir lieliska opera, kur sevišķi labi skan Parmas slavenākā dēla Džuzepes Verdi mūzika. Te ir interesants muzejs, kas ar sevišķu rūpību savācis visu, kas saistās vai piederējis Napoleona otrajai sievai Parmas hercogienei Marijai- Luīzei. Te būs ko apskatīt arī Itālijas lauku ainavu mīļotājiem, kuriem jāpasper tikai daži soļi aiz pilsētas robežām.

Lidojums: 299.00 EUR
Cena par lidojumu - turp un atpakaļ (Cenā iekļauta 6kg rokas bagāža, 15kg nododamā bagāža)

Lidojums + viesnīca 449.00 EUR
(Cena par lidojumu - turp un atapkaļ, transfērs, dzīvošana viesnīcā Starhotels du Parc 4****)

Lidojumu laiki:
18.11.2017. Rīga (06:00) - Parma (07:45)
20.11.2017. Parma (20:00) - Rīga (23:45)

Ceļojuma laikā tiek piedāvāta plaša ekskursiju programma:
1. Parmas pilsētas apskates ekskursija 40.00 EUR
2. Verdi teātris, villa un November Porc tirdziņš 95.00 EUR
3. Gastronomijas tūre un Torrekjara pils 105.00 EUR
http://www.flymeaway.lv/lat/tour_out/ekskursijas/?contry=Latvija&country_to=70#&panel1-2


Ko apskatīt
*Tāpat kā visā Itālijā, arī Parma ir bagāta ar reliģiska rakstura celtnēm. Atgriežoties pie mūsu priekšstatiem un iepriekšējām zināšanām, atceramies Stendāla romānu „Parmas klosteris”.
Galvenās ievērības cienīgās baznīcas ir: baroka stilā celtā San Džovanni Evanģelista ar lieliskiem vietējā mākslinieka Korredžo gleznojumiem, Madonna della Stekata, kur atrodas Burbonu dzimtas pārstāvju atdusas vieta, kā arī Katedrāle un nedaudz atstatu stāvošais baptistērijs, kura būvniecībā izmantotais rozā marmors maina savu izskatu atšķirībā no apgaismojuma.
Atsevišķi būtu jāpiemin Korredžo – Parmas skolas Renesanses mākslinieku , kurš lielāko savas dzīves daļu pavadījis pilsētā un kura darbi ietekmēja daudzu Baroka un Rokoko gleznotāju daiļradi. Pazīstamākie Korredžo darbi ir San Paolo konventa griestu gleznojumi un brīnišķīgas freskas San Džovanni Evanģelista katedrālē. Viņa reliģiskā rakstura gleznas, kurās jūtama Leonardo da Vinči ietekme atrodas daudzu nozīmīgāko pasaules muzeju krājumos un ir nerimstošs parmiešu lepošanās avots.

*No pilīm galvenā uzmanība jāpievērš Palazzo della Pilota- kas īstenībā ir piļu komplekss Parmas pilsētas vēsturiskajā daļā un uzcelts Farnēzes hercoga Otavio pēdējos valdīšanas gados 16. gadsimta noslēgumā. Mūsdienās pils ēkās izvietota Palatīna bibliotēka, Arheoloģijas muzejs, Parmas Nacionālā galerija, Mākslas skola un Džambatista Bodoni (Parmas tipogrāfs, komponists, publicists) vārdā nosauktais muzejs. Kompleksā atrodas arī Farnēzes teātris, kas pilnībā būvēts no koka.
Tomēr daudz pazīstamāks ir „Redžio”operteātris, kurā pirmo reizi mūzikas mīļi varēja noklausīties Parmas priekšpilsētā dzimušā Džuzepes Verdi „ Traviatu „ un „Rigoletto”. Katru gadu oktobrī te notiek Verdi mūzikas festivāls,bet arī citos mēnešos ir vērts laicīgi iegādāties biļetes, lai apmeklētu kvalitatīvu koncertu vai operu un izjustu dižā Verdi garu izmalcinātajā operas ēkā.
Daži no Verdi muzikālajiem veikumiem klausāmi arī nelielajā Teatro Verdi, kas atrodas netālu no komponista dzimtajām mājām Busseto ciematā, un kas izveidots vietējā uzņēmēja bijušajā rezidencē. Interesanti, ka Verdi uzskatīja, ka veidot operteātri te būs pārāk dārgi un pats nekad tā arī to neapmeklēja. Tomēr viņš ziedoja pieklājīgu naudas summu Teatro Verdi iekārtošanai un gala rezultātā ēkas otrajā stāvā tika izveidots pakavvedīgs teātris ar 300 sēdvietām.
Nedaudz ārpus Parmas atrodas Villa Verdi, kurā komponists dzīvoja pēdējos piecdesmit savas dzīves gadus. Villa Verdi pieder viņa māsīcas radiniekiem, bet piecas no istabām – tieši tās, kur uzturējās Verdi un viņa sieva, kā arī plašo parku var apmeklēt interesenti.

*Mūzikas pazinējiem aizraujoša būs arī viesošanās slavenā diriģenta Toskanīni mājā –muzejā.
Parmas universitāte, kas dibināta 1601. gadā, skaitās viena no vecākajām Eiropā un joprojām ieņem diezgan augstu vietu pasaules universitāšu reitinga sarakstā. Līdzās universitātei atrodas tās profesora Lombardi vārdā nosauktais muzejs ar Napoleona otrās sievas Parmas hercogienes bagātu privāto mantu kolekciju, kā arī plaša ekskpozīcija, kas stāsta par pilsētas vēsturi.

*Dabas draugi, savukārt, var apmeklēt 1770. gadā dibināto Parmas botānisko dārzu.
Jāatzīmē, ka Parmu aptverošais reģions un pati pilsēta ir galvenais galamērķis t.s. gastronomiskajam tūrismam Itālijā. Vairāk nekā tūkstoš gadus attīstītās lauksaimnieciskās produkcijas ražošanas rezultāts ir pasaulslaveni produkti un fakts, ka tieši Parmā ir izvietojusies Eiropas pārtikas drošības galvenā mītne. Parma, kas nebūt nav Itālijas lielpilsēta, lepojas ar vairākiem Mišelina zvaigžņotiem restorāniem kā arī divām globālām pārtikas kompānijām, kas specializējušās pastas un piena produktu ražošanā.


Mūsu ceļojumu konsultanti labprāt sniegs sīkāku informāciju:
info@naos.lv
67279626
Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri