Atpūtas ceļojumi

Nedēļas nogales

Luāras ielejas noslēpumi Maija svētkos

04.05.2019 - 08.05.2019 Cena no 339EUR

Pirmā iemaksa tikai 140 EUR. Rezervējot ceļojumu līdz 15.Novembrim Nantes pilsētas ekskursija - DĀVANĀ

Ceļojums piemērots visiem, kuriem patīk Francijas senās pilsētas - valsts bagātās vēstures liecinieces. Tas patiks arī tiem, kuri interesējas par franču kultūru, izsmalcinātiem ēdieniem un vīnu, Francijas laukiem un elegantiem kūrortiem, kā arī bagātas valsts rūpniecības flagmaņiem - pasaules lielāko pasažieru kuģu un lidmašīnu ražotnēm.

04.05.2019.
Rīga (15:00) - Nante (07:15)
08.05.2019.
Nante (22:00) - Rīga (02:00)

Lidojums - 339.00 EUR
*Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic) uz Nanti turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (20kg nododamā un 8kg roks bagāža) 

Lidojums + viesnīca - 579.00 EUR
*Cena, par tiešo lidojumu (Air Baltic), transfēru un 4 naktis 3*viesnīcā Ibis Nantes Centre Tour Bretagne divvietīgā numurā a brokastīm.
Piemaksa par vienvietīgu numuru - 130.00 EUR

Lidojums + viesnīca - 639.00 EUR
*Cena par tiešo lidojumu (Air Baltic), transfēru un 4 naktis 4* viesnīcā Mercure Nantes Centre Grand Hotel divvietīgā numurā ar brokastīm.
Piemaksa par vienvietīgu numuru - 190 EUR

Papildus iespējams rezervēt ekskursiju programmu katrai dienai: 
http://www.flymeaway.lv/lv/luaras-ielejas-noslepumi-maija-svetkos-ar-mercure-4-viesnicu

Pirmā iemaksa tikai 140 EUR. Lidojums ar Air Baltic!
Rezervējot ceļojuma komplektu līdz 15.Novembrim, Nantes pilsētas ekskursija - DĀVANĀ!


Vēsturiskās Bretaņas hercogistes centrs Nante, atrodas Francijas ziemeļrietumos - pussalā, kas atgādina teiksmaina dzīvnieka galvu un ko apskalo Atlantijas okeāns. Mūsdienu Francijas administratīvais iedalījums iekļāvis Nanti Atlantijas Luāras departamentā, kā pēdējo svarīgāko Luāras ielejas pieturas punktu, pirms upe ietek okeānā. Tā formāli vairs neatrodas Bretaņas provinces sastāvā, tomēr desmit gadsimtus ilgušais kopējais liktenis, ceturto lielāko Francijas pilsētu nemainīgi saista ar bijušo vareno hercogisti.

Uz ziemeļiem no pilsētas plešas Luāras ielejai raksturīgie zemie pakalni, bet uz dienvidiem vietums purvaina zemiene. Senāk pilsētu dēvēja arī par Rietumu Venēciju, jo to caurauda Luāras pieteku, mazu upīšu un kanālu tīkls, kuras 20. gadsimtā tika aizbērtas, uzbūvējot virs tām plašas avēnijas.

Luāras upe vienmēr ir bijusi robežškirtne gan arhitektūrai, gan arī lauksaimniecībai. Tas īpaši labi redzams Nantē, ko Luāras upe sadala divās daļās. Uz dienvidiem no pilsētas atrodas ciemati, kas būvēti Vidusjūras stilā ar lēzeniem terakotas jumtiem un kur atrodas galvenais Muskadē vīna ražošanas reģions, bet uz ziemeļiem - Ziemeļfrancijai raksturīgās ēkas ar šauriem, stāviem šīfera jumtiem un plašām ganībām gaļas lopiem un rūpīgi kultivētām platībām- dārzeņu lielražotājiem.

Pilsētu ap 70. gadu pirms mūsu ēras dibināja senie ķelti, kuri apzinājās vietas stratēģiskās priekšrocības Luāras upes krastā – tikai 56 km attālumā no Atlantijas okeāna piekrastes. Slavenās pagātnes laikā pilsēta uzkrāja milzu bagātības, pateicoties kuģubūvei, vergu tirdzniecībai un koloniālajām ekspedīcijām.

Kaut arī 15. gadsimtā Nante bija Bretaņas hercogu mājvieta, pēc hercogistes pievienošanās Francijai 1532. gadā, par provinces galvaspilsētu kļuva Renne. Tomēr līdz pat Franču revolūcijai lielākā daļa Francijas vergu tirdzniecības noritēja tieši caur Nanti, kas kļuva par valsts lielāko ostu. Pusgadsimtu pēc Lielās franču revolūcijas, kas nesa sev līdzi ekonomikas lejupslīdi, Nante atkal sāka uzplaukt, pateicoties kuģubūvei, zvejniecībai un pārtikas ražošanai. Industralizācijas noriets pagājušā gadsimta beigās, deva vietu pakalpojumu sfērai, kurā pašlaik ir nodarbināta lielākā daļa pilsētnieku.

Nante ir vairākkārt saņēmusi apbalvojumus par dzīves kvalitāti, ko tā spēj nodrošināt saviem 30 000 iedzīvotājiem, kā arī 2013. gadā kļuvusi par Eiropas Zaļo galvaspilsētu – Eiropas komisija augstu novērtēja pilsētas pūles piesārņojuma un kaitīgo izmešu samazināšanā kā arī zaļās zonas paplašināšanā.

13. gadsimtā būvētā Bretaņas hercogu pils, kas pilnībā restaurēta un atvērta apmeklētājiem. Tajā mājvietu radis Vēstures muzejs, kas atraktīvā veidā ved savus apmeklētājus cauri Nantes pilsētas vētrainajai dzīvei daudzu gadsimtu garumā

Nantes katedrāle – balta, gotiskās mežģīnēs tērpta celtne, kuras celtniecība aizņēma 400 gadus un kurā atroda marmorā tērpta Bretaņas pēdējā hercoga atdusas vieta

Ile de Nantes ( Nantes sala) -350ha liela teritorija, kurā izvietotas dažādas futūristiska izskata izklaides vietas un objekti ( seni angāri, kas pārvērsti par modernās mākslas izstāžu zālēm, doki, kas kļuvuši par restorāniem, un galvenā izklaide – milzīga, 12 m augsta, mehāniska ziloņa skulptūra, kam var uzkāpt mugurā un pavizināties, apskatot tuvējo apkārtni)

Botāniskais dārzs, ar ļoti plašu krājumu visdažādāko eksotisko ziedu un augu, „aptiekas dārziņu” un ēnainām pastaigu taciņām. Tā septiņos hektāros atrodamas ap 10000 dažādu augu sugas, „Palmu māja” uzbūvēta 19. gadsimta stikla un metāla struktūru tradīcijās, divas siltumnīcas atvēlētas orhidejām, un reizi gadā ziedos atplaukst 220 gadus veca magnolija

Le Lieu unique (Unikālā vieta) – vecajā Biskvītu fabrikā 2000. gadā atvērtais nacionālais mūsdienīgās mākslas un mūzikas centrs, kas zem viena jumta apvieno izstādes, koncertus, cirkus izrādes, literāros lasījumus un filozofiskās debates. Tajā gandrīz ik dienu notiek kāds interesants pasākums, kura autori cenšas pieturēties pie centra dibinātāju mērķa – saplūdināt dažādas artistiskas formas, nojaukt robežas starp radošās izpausmes viediem kā arī skatuvi un publiku

Bretaņas slavenā dēla Žila Verna muzejs, kurā apskatāmi rokraksti un rakstniekam piederējušie priekšmeti

Passage Pommeraye- 1843. gadā uzbūvētā iepirkšanās arkāde, kurā ir ne tikai lieliski veikali ar pazīstamākajiem modes zīmoliem, bet kas ir arhitektūras šedevrs pati par sevi – ar neorenesanses skulptūrām, koka paneļiem un akmens apdari, dzelzs un stikla jumtu, kas piepilda galeriju ar gaismu

Un vēl – Nantes kulinārija ir patīkams pārsteigums visiem zivju un jūras velšu cienītājiem, jo tās šeit pasniedz tik svaigas cik vien var būt. Nante ir dzimtene slavenajām Francijas pankūkām, bet „dzīves svinētājiem” iesakām Bretaņas austeres un vietējo Muskadē.

 

Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri