Atpūtas ceļojumi

Čarterreisi

Zanzibāra Valsts Svētkos

18.11.2017 - 24.11.2017 Cena no 1569EUR

Zanzibāra Valsts svētkos!

 18.11.2017: Rīga (05:45) -(17:30) Zanzibāra 
 24.11.2017: Zanzibāra (16:10) - (02:20) Rīga
Tehniskā nosēšanās Hurgadā

No divām salām sastāvošā, Tanzānijai piederošā autonomā province, atrodas Āfrikas austrumu krastā, tikai 35km attālumā no Melnā kontinenta.
Indijas okeāna paisumu un bēgumu glāstītās salas, no kurām lielākā – Ungudža - nes arhipelāga vārdu, pazīstamas ar satriecošu likteni. Portugāļi, arābi, angļi, un Āfrikas kontinenta iedzīvotāji atstājuši savas pēdas salas kultūrā un tradīcijās. Te dzimis Fredijs Merkūrijs, no šejienes, vācietī iemīlējusies, Omānas sultāna meita aizbēga uz Eiropu, lai pēc tam uzrakstītu pirmo publicēto arābu sievietes autobiogrāfiju, te tirgoja vergus un garšvielas un uzbūvēja seno galvaspilsētu – Akmens pilsētu, kas iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.

Šeit ik gadu ierodas tūkstošiem tūristu, lai izbaudītu silto sauli un Indijas okeāna ūdeņus, kad ziemeļu puslodē jau auksts, viesotos kādā no 20 garšvielu plantācijām vai izjustu laikam pāri stāvošu vietējo iedzīvotāju ikdienas eksotiku.

Lidojums 899 EUR
Cena par tiešo lidojumu uz Zanzibāru turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkodas un siltais ēdiens lidojuma laikā, bagāža (15 kg nododamā un 6 kg rokas). Vīza nav iekļauta.

Lidojums + viesnīca 1569 EUR
Cena par lidojumu un sešas naktis 4* viesnīcā Ocean Paradise Resort & SPA divvietīgā istabā ar brokastīm un vakariņām. Vīza iekļauta cenā. Piemaksa par vienvietīgu istabu 150 EUR

Pēc izvēles, tiek piedāvātas ekskursijas:
http://www.flymeaway.lv/lat/tour_out/ekskursijas/?contry=Latvija&country_to=66#&panel1-1

Ko apskatīt:

Akmens pilsēta (Stone Town)
Akmens pilsēta atrodas Zanzibāras salas rietumu piekrastē.
Bijusī Zanzibāras sultanāta galvaspilsēta vienlaicīgi bija garšvielu un vergu tirdzniecības cents. Tā ir vienīgā pilnvērtīgi funkcionējošā senā galvaspilsēta visā Āfrikas austrumu daļā, kuras izskats nav pārāk mainījies pēdējo trīs gadsimtu laikā.
Līkumotu ieliņu labirints starp arābu kultūrai raksturīgiem greznojumiem rotātām ēkām, mošejas un tirdziņi, košās drānās tērptas vietējās sievietes, rada īpaši eksotisku auru. Te jūtamas arī persiešu, indiešu, eiropiešu un āfrikāņu arhitektūras iezīmes. Šī iemesla dēļ Akmens pilsēta iekļauta UNESCO pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā.
Tās nosaukums cēlies no ēku izejmateriāla – vietējā kaļķakmens, kura lielu daļu veido aizvēsturiski, akmenī pārvērtušies koraļļi, kas ēkām piešķīruši raksturīgu, iesārtu nokrāsu.
Stountaunas ēku lepnums ir kokgriezumiem rotātas koka durvis, plašas verandas ar koka balustrādēm un garš sols pie ēkas ārējās sienas, kuru izmanto, lai atpūstos un socializētos, kā arī vietu, kur pakāpties, lai izvairītos no ūdens straumēm, kas plūst pa ielām lietus sezonas laikā.
Okeāna krastā, savukārt, izvietojušās bijušās sultāna pilis, nocietinājumi, mošejas un citas publikas apmeklējumiem domātās ēkas.
Īpaša vērība Akmens pilsētā būtu jāpievērš Vecajai ambulancei – četrstāvīgai koloniālā stila ēkai, kas atjaunota visā tās krāšņumā pagājušā gadsimta 80. gados, Livingstona mājai, kuru 19. gadsimtā izmantoja misionāri un ceļotāji, tai skaitā pats Dāvids Livingstons, gatavojoties savai pēdējai ekspedīcijai Āfrikas kontinenta vidienē, „Brīnumu ēkai” ( House of Wonders), kuru tā iedēvēja vietējie iedzīvotāji – un kā nu ne – 19. gadsimta sākumā uzbūvētā vietējā sultāna ceremonijām paredzētā pils bija pirmā ēka salā ar elektrisko apgaismojumu un pirmo elektrisko liftu visā Āfrikas kontinentā. Un tad vēl Arābu forts, muzeji       (Pils muzejs un Miera memoriālais muzejs) kā arī vietējais tirgus – pat tad, ja iepirkšanās nemaz nav prātā.

Džozani mežs (Jozani Forest)
Džozani mežs jeb Cvakas līča nacionālais parks ir pirmais un vienīgais Nacionālais parks Zanzibārā.
Tas atrodas seklā koraļļu „gultā” starp Čvakas un Uzi līčiem, kas pildīti mangrovju audzēm.
Augstais gruntsūdens radījis unikālu ekosistēmu, kurā var aplūkot ne tikai īstu tropisku lietusmežu, bet arī sastapt Zanzibāras sarkanos kolobus jeb lapēdājpērtiķus, kuri saglabājušies tikai 2000 visā pasaulē, redzēt brīnišķīgus tauriņus un, tropu zivtiņas, kas draiskojas zemākajās meža vietās ieplūstošajos Indijas okeāna ūdeņos, bet varbūt pat pamanīt pazibējušu, praktiski iznīcinātā, Zanzibāras leoparda ēnu.

Cietuma sala (Prison island)
Cietuma sala atrodas 15 minūšu brauciena ar laivu attālumā uz rietumiem no Zanzibāras salas. Nosaukumu ieguvusi pateicoties cietumam, kas uzbūvēts uz salas, bet kas nekad nav ticis izmantots paredzētajam mērķim.
Cietuma sala ir ne tikai paradīze zemūdens niršanas cienītājiem, jo šeit pulcējas piekrastes ūdeņos mītošās tropu zivis, bet arī tiem, kas vēlas apskatīt salu iemīļojušos milzu bruņurupučus.

Garšvielu plantāciju apmeklējums
Zanzibāras apciemojums nebūtu pilnīgs, ja netiktu apmeklēta kāda no divdesmit garšvielu plantācijām, kas veido brīnišķīgus tropiskus dārzus.
Te audzē ne tikai kokus, no kuriem iegūst visiem pazīstamās krustnagliņas, piparus, muskatriekstus un kanēli, bet arī simtiem citus tropu augus un ziedus, kurus līdz mūsdienām izmanto vietējā kulinārijā, skaistumkopšanā un medicīnā. Te ne tikai izstāstīs par katra interesējošā auga pielietošanu un un audzēšanu, bet varēs arī iegādāties svaigas garšvielas un dažādu augu eļļas.

Zanzibāra ir vieta, kur katru ceļojuma dienu var atrast vēl neizpētītus nostūrus vai neatklātas, vientuļas pludmales, aplūkot tropiskus brīnumus un aizvest atpakaļ krāšņus un neaizmirstamus iespaidus par nelielo un silto salu Indijas okeāna tirkīzkrāsas ūdeņos.

Mūsu ceļojumu konsultanti labprāt sniegs sīkāku informāciju:
info@naos.lv
67279626

Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri