Atpūtas ceļojumi

Nedēļas nogales

Riohas vīnu zeme Vitorija Lieldienās

18.04.2018 - 22.04.2018 Cena no 339EUR

Riohas vīnu zeme Vitorija Lieldienās!

Ceļojums piemērots: visiem, kuri ilgojas pēc saules siltuma jau aprīlī, kuriem patīk Spānijas senās pilsētas ar tieši Basku zemei raksturīgām īpatnībām un kuriem garšo vīns, kas darināts vienā no pašiem slavenākajiem vīna tradīciju reģioniem - Riohā

Vitorija - Gasteis jeb īsāk sakot Vitorija ir faktiskā Basku zemes galvaspilsēta (lai gan nav oficiāli nominēta). Tā atrodas Spānijas ziemeļos, Basku zemes dienvidos un nepilnu 200km attālumā no Francijas robežas.

Pateicoties neskartajam viduslaiku pilsētas izkārtojumam, 1996.gadā vecpilsētai tika piešķirts Monumentālā kompleksa statuss. Tā saņēmusi arī trīs ES balvas par kultūras mantojuma saglabāšanu (Europa Nostra).

Vitorija ir ne tikai izejas punkts ekskursijām pa slaveno Riohas vīna reģionu un uz citām, iespējams, plašāk zināmām pilsētām Bilbao un San Sebastjanu. Pati pilsēta pēdējos gadus nemainīgi ierindojas to Spānijas pilsētu vidū, kur ir visaugstākais dzīves un viszemākais bezdarba līmenis. Vitorija bija pirmā Spānijas pilsēta, kurai 2012. gadā tika piešķirts Eiropas Zaļās galvaspilsētas tituls. Tā pēc aptaujām atzīta par piekto labāko pilsētu Spānijā, kur dzīvot.

18.04.2019.
Rīga (02:150 - Vitorija (05:00)
22.04.2019.
Vitorija ( 15:45) - Rīga (20:25)

Lidojums - 339.00 EUR
*cena par tiešo lidojumu uz Vitoriju, turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, uzkodas, bagāža (6kg rokas , 17kg nododamā)

Lidojums + viesnīca 649 EUR
*cena pa lidojumu uz Vitoriju, turp un atpakaļ, transfērs, un 4 naktis 4* viesnīcā NH Hotel Canciller Ayala Vitoria, divvietīgā numurā ar broklastīm.
Piemaksa par vienvietīgu numuru 170 EUR. Brokastis iebraukšanas rītā 18.04.2019. ir iekļautas.

Papildus iespējams iegādāties ekskursiju programmu katrai dienai: http://www.flymeaway.lv/lv/riohas-vinu-zeme-vitorija-lieldienas

Galvenie Vitorijā apskatāmie vēsturiskie objekti ir:

- Sv. Marijas katedrāle jeb Vecā baznīca, kā to dēvē vietējie, būvēta laikaposmā no 14. līdz 16. gadsimtam ar lielisku gotisku fasādi, marmorā veidotām Jaunavas Marijas un Svēto skulptūrām un bareljefiem, kas attēlo Pastarās tiesas ainas. 1994. gadā baznīca apmeklētājiem tika slēgta un uzsākti restaurācijas darbi. Darbi uz priekšu virzās lēni, tāpēc pēdējo 20 gadu laikā katedrāli var apmeklēt tikai organizētās grupās, kurām gids parāda ne tikai jau atjaunoto baznīcas daļu, bet arī pakāpenisko dievnama atjaunošanas procesu.

- Nevainojamās Marijas katedrāle jeb Jaunā baznīca, kas sākta būvēt 20. gadsimta sākumā neogotiskā stilā. Tā līdz šim brīdim nav pilnībā pabeigta līdzekļu trūkuma dēļ – pietrūkst portiks un divi torņi, kas bija ieplānoti kā Parīzes Notre-Dame torņu līdzinieki. 1969. gadā Jaunā baznīca tika iesvētīta un atvērta publikai. Tajā atrodama vieta 16000 apmeklētājiem un tā ir otrā lielākā katedrāle Spānijā pēc Seviļas katedrāles.

Jāapskata arī Vitorijas pilsētas laukumi, kuri katrs ir atsķirīgs:

-Spānijas laukumu ietver vienāda klasiska stila ēkas un šeit atrodas pilsētas Dome. -Provinces laukuma izskats ir nedaudz teatrāls un šeit atrodas Alavas provinces Deputātu palātas pils

-Mačetes laukums izvietots nedaudz nepareizā četrstūrī un tas ir mājvieta Sv. Vinsenta baznīcai - pazīstamākais un pilsētnieku iemīļotākais ir Baltās Dievmātes jeb Vecais laukums. Tā malā atrodas Sv. Miķeļa baznīca ar pilsētas svētās patroneses Baltās Dievmātes attēlu portikā Savukārt, muzeju cienītājiem patiks:

- Vitorijas Mākslas muzejs, kas izvietots jaukta baroka un romāņu stila pilī, , kas iespaidīgāka iekšpusē nevis no ārpuses, ir mākslas darbs pats par sevi. Muzejs atrodas skaista dārza vidū un tajā apskatāmas gan spāņu, gan basku mākslinieku gleznas

-Modernās mākslas muzejs Artium atrodas līdzās vecpilsētai, vietā, kur agrāk atradās autoosta. Tā kolekcija ietver ap 3000 20. un 21. gadsimta spāņu un basku mākslinieku darbus, t. sk. Dali un Pikasso

- arheoloģijas muzejs, kas atvērts tikai 15 gadus atpakaļ un izvietojies modernā, ar vara plāksnēm apšūtā ēkā

- kāršu muzejs, kurā apskatāma spēļu kāršu komplektu kolekcija no visas pasaules

Tiem, kuri paraduši no ceļojuma atvest mājiniekiem vai draugiem kādus suvenīrus, jādodas uz vecpilsētu, kur nelielos veikalos var iegādāties vietējo ražotāju izgatavotos keramikas priekšmetus, izšuvumus, kā arī izstrādājumus no koka un ādas.

Eduardo Dato iela, kas sākas Jaunajā laukumā ( Plaza Nueva) un ved līdz dzelzceļa stacijai, ir Vitorijas pilsētas vispopulārākā iepirkšanās un pastaigu vieta ar neskaitāmiem bāriem, kuros var uzkost kādu no Basku zemei tipiskajiem ptinxo jeb pirkstiņuzkodām un iedzert glāzīti vietējā ābolu sidra vai arī kādu no kaimiņos esošā pasaulslavenā Riohas vīna darīšanas reģiona sarkanvīniem.

Vairāk informācijas: info@naos.lv ; 67279626Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri