Atpūtas ceļojumi

Nedēļas nogales

Saulainā Valensija nedēļas nogalē

05.12.2018 - 09.12.2018 Cena no 199

Saulainā Valensija nedēļas nogalē!

Ceļojums piemērots: visiem, kam patīk senas, kosmopolītiskas un tajā pašā laikā avangardiskas pilsētas sniegtās brīvā laika pavadīšanas iespējas – muzeji, parki, Vecpilsētas šaurās ieliņas, krodziņi un iepirkšanās centri, kā arī tiem, kas ilgojas pēc saules un siltuma un patīk gozēties Vidusjūras lieliskajās pludmalēs

Lieliskas izklaides iespējas bērniem “ Mākslas un zinātnes pilsētā”, it īpaši tās Okeanārijā, kas ir viens no lielākajiem pasaulē, Zooloģiskajā dārzā un Turijas upes parku zonā.

Saule Valensijā spīd 300 dienas gadā un vidējā gaisa temperatūra ir +19 grādi. Labvēlīgo klimatu var lieliski izbaudīt 7 km garajās, zeltainu smilšu klātajās pludmalēs.

Trešā lielākā Spānijas pilsēta pēc Madrides un Barselonas ir Valensija, kas izvietojusies Vidusjūras krastā un valdzina ceļotājus ar lieliskiem laika apstākļiem, brīnišķīgām pludmalēm, plašu Vecpilsētu, lielisku moderno arhitektūru, spožiem muzejiem, vienu no pasaulē lielākajiem okeanārijiem un bagātīgākajiem zooloģiskajiem dārziem kā arī kulinārijas virsotnēm. 

05.12.2018.
Rīga (10:15) - Valensija (13:30)
09.12.2018.
Valensija (20:05) - Rīga (01:00)

Lidojums - 199 EUR

*cena par tiešo lidojumu uz Valnesiju, turp un atpakaļ, lidostu nodokļi, ēdināšana, bagāža (6kg rokas, 17kg nododamā);

Lidojums + viesnīca - 449 EUR
*cena par tiešo lidojumu, transferu, un 4 naktis 4* viesnīcā Silken Puerta Valencia, divvietīgā numurā ar brokastīm.
Piemaksa par vienvietīgu numuru 120 EUR

Papildus iespējams rezervēt ekskursiju programmu katrai dienai: http://www.flymeaway.lv/lv/saulaina-valensija-nedelas-nogale

Uz Valensiju tūristi dodas apskatīt bagātīgo kultūras mantojumu, kas veidojies pilsētas 2000 gadu garās vēstures gaitā. Šajā teritorijā arhiologi ir atraduši bronzas laikmeta civilizācijas liecības, bet pašu pilsētu nodibināja senie romieši 138.gadā pirms m.ē, un nosauca to par Valentiju. Pilsēta strauji uzplauka pateicoties tam, ka atradās seno tirdzniecības ceļu krustpunktā.

Pēc romiešiem šīs teritorijas iekaroja vestgoti un uz dažiem gadsimtiem pilsētas attīstība apstājās. Kardināli Valensijas dzīve mainījās pēc tam, kad pilsētu, tāpat kā visu Ibērijas pussalu iekaroja arābi. Vairāki musulmaņu vadošo dinastiju administratīvie rīkojumi ļāva pilsētai kļūt vēl nozīmīgākai. Tā kļuva par zīda, papīra, ādas, keramikas un stikla tirdzniecības centru. Uzkrātās bagātības ļāva uzbūvēt greznas mošejas, pirtis, ēkas ar musulmaņu mākslai raksturīgajām iezīmēm, kā arī pilsētu apjozošu sienu, kuras paliekas ir saglabājušās līdz mūsdienām.

11. un 12. gadsimtu mijā uz neilgu laiku pilsētu pārvaldīja kastīliešu augstmanis Sids, bet pēc viņa nāves pilsētu atkal pārņēma arābi. Kad 1238. gadā Aragonas karalis Džeimss pēc pusgada ielenkuma beidzot pārņēma pilsētas atslēgas, lielākā daļa no arābu iedzīvotājiem bija spiesti Valenciju atstāt. Jaunizveidotajā Valensijas karalistē izmainījās ne tikai iedzīvotāju sastāvs, bet tika pārbūvēti arī musulmaņu arhitektūras un kultūras pieminekļi. Tālāk sekoja pāris gadsimtu, kuros pilsētu postīja mēris, dumpji un iedzīvotāju sacelšanās līdz 15. gadsimts iezīmēja Valensijas Zelta laiku, kas pilsētu padarīja par vienu no ietekmīgākajiem ekonomiskajiem, zinātnes un mākslas centriem visā Vidusjūras piekrastē. Tieši Valensijas banķieri, pateicoties saviem ienākumiem, varēja finansēt Kolumba ceļojumu, kura rezultātā tika atklāta Amerika. Tieši šajā periodā tika uzceltas skaistākās un iespaidīgākās pilsētas celtnes, kas saglabājušās līdz mūsdienām. 15./16 gs. mijā tika nodibināta Valensijas universitāte.

FlyMeAway iesaka

Valensijas katedrāle un El Miguelete

Pašā Vecpilsētas centrā jāapskata Valensijas katedrāle, kas būvēta pēc arābu padzīšanas no šī reģiona 13. gadsimtā visigotu baznīcas vietā, kas vēlāk tika pārvērsta par mošeju. Katedrāles arhitektūra ieturēta t.s. valensiešu gotikas stilā ar renesanses, baroka, neoklasicisma un citu stilu elementiem. Tajā apskatāmi arī neskaitāmi 15. gadsimta gleznojumi, kā arī trauks, no kura pēc dažu baznīcas vēsturnieku domām Kristus dzēra vīnu savās pēdējās vakariņās. El Miguelete ir 14./15. gs. būvēts astoņstūrains zvanu tornis. Tā augstums ir tikpat liels kā perimetrs – vairāk nekā 50 metru. Zvanu torņa nosaukums nāk no tā lielākā zvana vārda. Zvanu torņa iekšienē atrodas spirālveida kāpnes, pa kuru 207 pakāpieniem var nokļūt uz torņa augšējās platformas un baudīt neaizmirstamu pilsētas panorāmu.

„Mākslas un zinātnes pilsēta”

Pasaulslavenā valensiešu arhitekta Santjago Kalatravas radīts futūristiskās arhitektūras komplekss, kura kolosāla izmēra celtnēs izvietojies planetārijs, okeanārijs, Prinča Filipes Zinātnes muzejs un Karalienes Sofijas mākslas pils. Te atrodas arī Agora – Valensijas tenisa čempionāta galvenais stadions un neparasta izskata tilts.

Valensijas Zīda birža

14./15 gadsimtu mijā vēlās gotikas stilā būvēta ēka, kas iekļauta UNESCO Pasaulvēsturiskā mantojuma sarakstā. Birža sastāv no trīs daļām un sienu ieskauta pagalma (Apelsīnu dārza). Pirmajos divos ēkas stāvos notika tirdzniecības darījumi un tika slēgti līgumi, bet trešais stāvs vairāk tika paredzēts atpūtai un tajā saglabājušās autentiskas mēbeles un tik grezns griestu gleznojums, ka pats karalis no galvaspilsētas braucis to apskatīt.

Turijas upes parki

Parku un dārzu zona, kas stiepjas deviņu km garumā, tika izveidota pilsētu šķērsojošās upes Turijas vecās gultnes vietā. Pēc neskaitāmiem pavasara plūdiem, no kuriem 1957. gada plūdi bija vispostošākie, Valensijas pilsētas dome, sekojot iedzīvotāju ierosinājumiem, upi pārvietoja uz pilsētas nomali, bet gultnes vietā ierīkoja brīnišķīgu, dārzu, parku, sporta laukumu, atpūtas stūrīšu, rotaļu laukumu virkni, kurā, nudien, ir ko darīt katram.

Valensijā, tāpat kā daudzās senajās Spānijas pilsētās, kuras kultūra mērāma nevis simtos, bet tūkstošos gadu, ir neskaitāmas, tūristiem domātajos bukletos nenosauktas, šauras ieliņas ar nelieliem ēnainiem pagalmiņiem, negaidītiem senu ēku elementiem, ko gribās nosaukt par arhitektūras pērlēm, kā arī tas, kas citur varbūt trūkst – siltās Vidusjūras piekrastes tuvums, kas katrā ceļotājā rada to īsto brīvdienu sajūtu.


Vairāk informācijas: info@naos.lv ; 67279626Pieteikties ceļojumam
Iegūt papildus informāciju
Vārds
Uzvārds
Tālrunis
E-pasts
Adrese
  pierakstīt mani jaunumu listē
Komentāri